W NOWOHUCKIEJ KRONICE FILMOWEJ NOWOHUCIANIE ROKU i MŁODA NOWA HUTA
Niedawno Głos – Tygodnik Nowohucki po raz kolejny przyznał tytuł Nowohucianina Roku. Tym razem górą była sztuka! Tytuł otrzymali ex equo - reżyser Jerzy Ridan i fotograf Adam Gryczyński. Uroczyste wręczenie odbyło się w restauracji Stylowa, towarzyszyły mu wspomnienia, muzyka, życzenia, a także… ? Największą niespodziankę wieczoru ujawni kolejny felieton Nowohuckiej Kroniki Filmowej zatytułowany „Bielan śpiew”. Ksiądz Prałat Jan Bielański – Nowohucianin Roku 2008 – na cześć laureatów ułożył pieśń sławiącą ich cnoty tudzież dokonania. I co więcej – wykonał ją samodzielnie! Tego nie można przegapić.
W 172 wydaniu Nowohuckiej Kroniki Filmowej pojawi się również kolejny materiał z cyklu „Młoda Nowa Huta”, prezentujący sylwetki młodych twórców. Tym razem jego bohaterem będzie Adam Miklasz, nowohucianin, który kilka lat spędził na Wyspach, czego owocem jest debiutancka książka „Polska szkoła boksu”. Jej promocja miała miejsce niedawno w Klubie „Kombinator”.
Najnowsze wydanie Kroniki będzie można oglądać przez tydzień od piątku 15 maja przed każdym seansem w Kinie Studyjnym Sfinks, a także na antenie TVP 3 w poniedziałek (18 maja) o godz. 8.45 i 19.50 oraz we wtorek (19 maja) o godz. 17.00. Zapraszamy również na stronę internetową: www.kronika.com.pl
Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)Prezentowane na stronie internetowej informacje stanowią tylko część materiałów, które w całości znaleźć można w wersji drukowanej "Głosu - Tygodnika Nowohuckiego".