Nawigacja
· Strona g³ówna
· Nowohuckie Linki
· Fotohistorie
· Szukaj
· Dzielnice
· NH - Miejsce dobre do ¿ycia
W G³osie
 Felietony
 Miss Nowej Huty -
XXI edycja

 Nowohucianie
 Humor
 Prawnik radzi
Ostatnie artyku³y
· [2025.05.02] W maju ...
· [2025.05.02] Witaj T...
· [2025.05.02] Trzasko...
· [2025.04.25] Na ryby...
· [2025.04.25] Zachowa...
Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
· Na sprzeda¿ dzia³ka ...
· Akcja poboru krwi
· Krótkie w³osy - piel...
· Sekcja rekreacyjna G...
· TBS w nowej hucie?
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum
Cyfryzacja wkracza ¶mia³o do przemys³u. Tak¿e do krakowskiej huty. W jej centralnym magazynie zlokalizowanym w jednej z najstarszych hal (!), mobilne czytniki kodów ju¿ komunikuj± siê z systemem opera
Karma, koce, zabawki... W krakowskiej hucie ca³y czas prowadzona jest zbiórka dla schroniska dla bezdomnych zwierz±t w Krakowie. Ostatnio dotar³ tam kolejny transport darów. Dziêki nim zima dla psów i kotów bêdzie ³agodniejsza.
Pracownicy krakowskiej huty ju¿ kolejn± zimê pomagaj± bezpañskim zwierzêtom. W budynkach administracyjnych wystawiono pud³a do zbierania karmy, koców i innych rzeczy dla pozbawionych domowego ciep³a zwierz±t.
Do Schroniska dla Bezdomnych Zwierz±t w Krakowie przy ul. Rybnej dotar³ kolejny transport zebranych darów, ale zbiórka w budynku dyrekcji krakowskiego oddzia³u nadal trwa. Mile widziana jest karma dla zwierz±t, niepotrzebne koce, rêczniki, po¶ciel, miski, obro¿e czy smycze.
Schronisko powsta³o w 1994 roku. Zosta³o zbudowane ze ¶rodków Gminy Miasta Krakowa oraz Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzêtami. Towarzystwo zajmuje siê tak¿e prowadzeniem schroniska. Znajduj± w nim dom bezpañskie psy i koty pozostawione bez dozoru. Krakowskie schronisko przyjmuje zwierzêta przez ca³± dobê, we wszystkie dni tygodnia. Wydaje je chêtnym nawet w niedziele i ¶wiêta.
Schronisko jest utrzymywane przede wszystkim z pieniêdzy przekazywanych przez Miasto Kraków. Ponadto wspomagane jest ze ¶rodków zgromadzonych przez Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzêtami w Krakowie oraz hojnych darów mieszkañców Krakowa. S± w¶ród nich tak¿e krakowscy hutnicy.
Zbiórka koców i karmy nie jest jedyn± form± pomocy ArcelorMittal dla schroniska. W poprzednich latach, dziêki finansowej darowi¼nie firmy na rzecz Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzêtami, zakupiono trwa³e podesty.
Magazyny wi-fi – Cyfryzacja w krakowskiej hucie
Cyfryzacja wkracza ¶mia³o do przemys³u. Tak¿e do krakowskiej huty. W jej centralnym magazynie zlokalizowanym w jednej z najstarszych hal (!), mobilne czytniki kodów ju¿ komunikuj± siê z systemem operacyjnym SAP za pomoc± sieci wi-fi.
Wprowadzenie czytników kodów kreskowych i wprowadzanie za ich pomoc± informacji cyfrowej bezpo¶rednio do cyfrowego modu³u magazynowego systemu SAP, zast±pi rêczne wpisywanie informacji do systemu na stacjonarnych stanowiskach komputerowych oraz generowanie dokumentacji papierowej na ró¿nych poziomach zarz±dzania magazynem.
Wykorzystujemy czytniki nowej generacji pracuj±ce w systemie pozwalaj±cym rozszerzaæ, poprzez wgrywanie odpowiedniego oprogramowania ich zastosowanie do innych celów. Obs³uguj±cy je maj± podwójn± mo¿liwo¶æ wprowadzania informacji: za pomoc± ekranu dotykowego, jak i klawiatury fizycznej, co znacznie u³atwia pracê w rêkawicach – podkre¶la Grzegorz Walczak kierownik Diagnostyki Maszyn i Urz±dzeñ Centralnego Utrzymania Ruchu ArcelorMittal Poland.
Za pomoc± czytników kodów mo¿liwe bêdzie przyjêcie materia³ów, ich wydanie oraz zmiana lokalizacji towaru. By to wszystko sta³o siê mo¿liwe, wcze¶niej ka¿dy materia³ trafiaj±cy do magazynu oznaczany jest za pomoc± specjalnych naklejek zawieraj±cych miêdzy innymi kod kreskowy. Jest on wykorzystywany przy wszystkich operacjach magazynowych a¿ do ostatecznego przejêcia przez zamawiaj±cego.
Równie¿, za pomoc± kodów kreskowych, w magazynach zosta³y oznaczone pola sk³adowania, na które trafiaj± przyjête materia³y. System „podpowiada” w którym polu powinien zostaæ umieszczony zamówiony materia³, a przypisanie fizyczne materia³u do miejsca sk³adowania zostaje równie¿ wykonane za pomoc± czytników kodów.
Nowy dyrektor generalny ArcelorMittal Poland
Od stycznia dyrektorem generalnym ArcelorMittal Poland jest Marc De Pauw. Dotychczasowy dyrektor generalny i prezes zarz±du Geert Verbeeck, po piêciu latach zarz±dzania polskimi zak³adami zostaje cz³onkiem dyrekcji wykonawczej i dyrektorem zarz±dzaj±cym spó³ki ArcelorMittal Nippon Steel India.
Geert Verbeeck by³ dyrektorem generalnym ArcelorMittal Poland od roku 2015, a od stycznia tego roku – prezesem zarz±du spó³ki. Teraz Geert zosta³ powo³any na stanowisko dyrektora zarz±dzaj±cego i cz³onka dyrekcji wykonawczej ArcelorMittal Nippon Steel India.

Na stanowisku dyrektora generalnego od nowego roku Geerta Verbeecka zastêpuje Marc De Pauw.
Marc swoj± karierê w grupie ArcelorMittal zacz±³ w 1991 roku na wydziale metalurgicznym w Gandawie w Belgii. Przeszed³ wszystkie szczeble kariery – od in¿yniera projektu przez kierownika liniowego, kierownika wsparcia, szefa postêpu a¿ po stanowisko dyrektora wydzia³u produkcji koksu i energii. W roku 2014 stan±³ na czele biura transformacji po³udniowo-zachodniej czê¶ci ArcelorMittal Europe – wyroby p³askie. Od stycznia 2018 roku by³ dyrektorem zarz±dzaj±cym czê¶ci surowcowej w hiszpañskiej Asturii. Marc jest absolwentem telekomunikacji i elektroniki na Uniwersytecie w Gandawie, ukoñczy³ tak¿e studia MBA.
Dziêkujê Geertowi za piêæ lat, które spêdzi³ w Polsce. W tym czasie jako dyrektor generalny, a potem równie¿ prezes zarz±du ArcelorMittal Poland dokona³ transformacji naszych zak³adów, a tak¿e wdro¿y³ i nadzorowa³ realizacjê inwestycji, których warto¶æ przekroczy³a 2 mld z³. Te projekty pozwoli³y nam ograniczyæ nasz wp³yw na ¶rodowisko oraz poszerzyæ nasz± ofertê produktow± o wyroby o wysokiej warto¶ci dodanej. Geert w³o¿y³ du¿o wysi³ku w przygotowanie naszej firmy i jej pracowników równie¿ na trudne czasy zwi±zane z cyklicznym charakterem naszej dzia³alno¶ci. ¯yczê mu powodzenia i wielu sukcesów w nowej roli – mówi Sanjay Samaddar, przewodnicz±cy Rady Nadzorczej ArcelorMittal Poland. – Na pok³adzie witam natomiast Marca De Pauw. Jestem przekonany, ¿e jego ogromne do¶wiadczenie zdobyte w kilku krajach, w których z sukcesem realizowa³ projekty transformacji sprawi, ¿e z now± energi± poprowadzi nasz± firmê prosto do celu, którym jest osi±gniêcie doskona³o¶ci operacyjnej – dodaje.

¯yczenia Sylwestrowe 2020
Udanego Sylwestra i samych dobrych dni w Nowym 2020 Roku ¿yczy Redakcja

Jubileusz „Jêdrusia”, czyli... Huczna „piêædziesi±tka”
Zabawy, gry i pokazy dla dzieci, a dla doros³ych gawêda, wystêpy i potañcówka – w sobotê 14 grudnia 2019 roku Klub Jêdru¶ przez ca³y dzieñ têtni³ ¿yciem, ¶wiêtuj±c w ten sposób swój jubileusz. Zlokalizowana na osiedlu Centrum A jednostka O¶rodka Kultury Kraków-Nowa Huta wkracza w³a¶nie w piêædziesi±ty rok dzia³alno¶ci.
Ju¿ od godziny 11:00 w salach Klubu Jêdru¶ trwa³y liczne animacje i zabawy dla dzieci - uczestnicy tañczyli, bawili siê chust± i poszukiwali skarbów. By³ te¿, ciesz±cy siê zawsze olbrzymim powodzeniem w¶ród maluchów, punkt malowania twarzy. Po godzinie 12:00 rozpoczê³y siê pokazy grup zajêciowych, na co dzieñ dzia³aj±cych w klubie: kickboxingu dla dzieci i m³odzie¿y, migania i ¶piewania dla najm³odszych oraz tañca. Pomimo widocznej u niektórych tremy, dla wiêkszo¶ci dzieci pokazy by³y bowiem pierwsz± okazj± do wyst±pienia przed wiêksz± publiczno¶ci±, uczestnicy z powodzeniem pokazali zebranej widowni umiejêtno¶ci nabyte w trakcie zajêæ. Nastêpnie dzieci wziê³y udzia³ w grze terenowej na terenie osiedla, a po niej wróci³y do klubu nagrywaæ ¿yczenia urodzinowe dla „Jêdrusia” i wzi±æ udzia³ w urodzinowej sesji zdjêciowej.
O godzinie 16:00 rozpoczê³a siê druga czê¶æ wydarzenia. Wziêli w niej udzia³ zaproszeni go¶cie - seniorzy i seniorki zaanga¿owani w dzia³alno¶æ Klubu Jêdru¶, dzieci, m³odzie¿, mieszkañcy i mieszkanki osiedla Centrum A oraz pracownicy i pracownice O¶rodka Kultury Kraków-Nowa Huta. Po przemówieniach kierowniczki Klubu Jêdru¶ Magdalena Pluty, dyrektor O¶rodka Kultury Ma³gorzaty Jezutek oraz przedstawicielki Urzêdu Miasta Krakowa Igi Gutowskiej-¯yry, rozpoczê³a siê Gawêda Jêdrusiowa. Uczestniczy³y w niej osoby zaanga¿owane w dzia³alno¶æ Klubu na przestrzeni lat, chêtnie dziel±c siê swoimi wspomnieniami i do¶wiadczeniami. W¶ród osób opowiadaj±cych o przesz³o¶ci Klubu znale¼li siê jego byli kierownicy - El¿bieta Biñczycka, Waldemar Cichy, pos³anka Daria Gosek-Popio³ek. G³os zabra³y pracownice - Anna Ratecka i Bogus³awa Stefañczyk. O swoich do¶wiadczeniach opowiada³ prowadz±cy klubowe zajêcia Kamil Dziadkowiec, a w imieniu m³odych uczestników wypowiedzia³ siê sta³y bywalec zajêæ - Sebastian. Po Gawêdzie go¶cie jubileuszu ¶wiêtowali przy urodzinowym torcie oraz poczêstunku, a nastêpnie obejrzeli wystêp Teatru w Miêdzyczasie. Spektakl zatytu³owany “Kartki z przesz³o¶ci” to opowie¶æ o polskiej rzeczywisto¶ci od lat 60-tych do 90-tych ubieg³ego wieku, inspirowana starymi fotografiami, Kronik± Filmow± PRL, muzyk± i wspomnieniami z tamtych lat.
O godzinie 20:00 rozpoczê³a siê ostatnia, najbardziej taneczna czê¶æ jubileuszu - potañcówka z DJ Bartkiem, w trakcie której przeprowadzono zabawy taneczne dla dzieci i doros³ych.
Bankiet lokalny by³ pierwsz± okazj± do ¶wiêtowania roku jubileuszowego „Jêdrusia”, którego inauguracja zrz±dzeniem losu zbieg³a siê z dobiegaj±cymi koñca obchodami 70-lecia Nowej Huty. Pierwsz±, ale z pewno¶ci± nie jedyn±, bowiem w przysz³ym roku uczestników zajêæ sta³ych i go¶ci wydarzeñ, organizowanych w Klubie Jêdru¶ O¶rodka Kultury Kraków-Nowa Huta, czeka jeszcze wiele niespodzianek, nad którymi ju¿ dzi¶ wytrwale pracuje za³oga „Jêdrusia”.
(f)


Fot. Pawe³ Kalina
Integracja przez taniec
Grupa profesjonalnych, niepe³nosprawnych tancerze z Florydy i Kalifornii go¶ci³a w Nowej Hucie. Arty¶ci prowadzili warsztaty, w których wziêli udzia³ uczniowie ze Szko³y Podstawowej z Oddzia³ami Integracyjnymi nr 144.
Na zaproszenie Konsulatu Generalnego USA, pod koniec 2019 roku, przebywa³a w Krakowie grupa niepe³nosprawnych, profesjonalnych tancerzy amerykañskich z Florydy i Kalifornii " The REVolutions Dance". Arty¶ci prowadzili warsztaty integracyjne, w których wziê³a udzia³ dwudziestoosobowa grupa uczniów klasy 7b i 7d ze Szko³y Podstawowej z Oddzia³ami Integracyjnymi nr 144 pod opiek± nauczycielek M. Rokickiej i A. Kozek.
Tancerze zaprezentowali techniki integracji i wspó³pracy, które by³y dla naszych uczniów inspiruj±cym do¶wiadczeniem. Warsztaty uwzglêdnia³y indywidualny sposób poruszania siê ka¿dego z uczniów jako sposobu wyra¿ania siebie, by w ten sposób prowadziæ do wzajemnego zrozumienia i szacunku pomiêdzy osobami sprawnymi i niepe³nosprawnymi. Zafascynowani uczniowie z rado¶ci± i entuzjazmem anga¿owali siê w zabawy taneczne, by w koñcu wspólnie zatañczyæ uk³ad choreograficzny przygotowany przez Stephanie i Jamesa . Kontakt z ¿ywym jêzykiem angielskim by³ dla uczniów nie lada do¶wiadczeniem, a zarazem ¼ród³em satysfakcji. Jak siê okaza³o taniec ³±czy i prze³amuje wszelkie bariery jêzykowe, kulturowe, a nawet ograniczenia jakie stawia przed cz³owiekiem w³asne cia³o.
Kolejnego dnia w Kärcher Hali Cracovii - Centrum Sportu Osób Niepe³nosprawnych przy al. Focha odby³ siê fina³owy pokaz integracyjnych warsztatów tanecznych, w którym na ³awach publiczno¶ci zasiedli uczniowie wszystkich klas siódmych naszej szko³y.
-Oczarowa³ nas Fina³owy Show REVolutions Dance oraz wystêpuj±cych Dance Group ¯ory, Grupy Integra, FARu i uczniów XXX Liceum Ogólnokszta³c±cego w Krakowie. Mnóstwo pozytywnej energii, rado¶ci z tañca i niesamowitych uk³adów tanecznych osób z niepe³nosprawno¶ciami, tañcz±cych do przejmuj±co dobranych utworów muzycznych, by³ dla nas wszystkich ¼ród³em ogromnych emocji i wzruszeñ. Nie brakowa³o te¿ zdumienia, zaskoczenia i refleksji nad tym jak± warto¶ci± jest zdrowie.- podkre¶la³a po wizycie Ma³gorzata Rokicka, nauczyciel jêzyka angielskiego SP z Oddz. Int. nr 144.
(a³)

Dziêki minigrantom z ArcelorMittal Poland Stowarzyszenie Emaus i jego podopieczni dbaj± o ¶rodowisko
Aktywizacja osób zagro¿onych wykluczeniem spo³ecznym (szczególnie osób niepe³nosprawnych oraz starszych) oraz wspieranie ich rehabilitacji zawodowej i spo³ecznej to g³ówne cele jakie realizuje Krakowskie Stowarzyszenie Integracji oraz Aktywizacji Zawodowej i Spo³ecznej Osób Niepe³nosprawnych EMAUS.
W te cele wpisuje siê równie¿ projekt zrealizowany w ramach programu minigrantów ArcelorMittal Poland „Dzia³amy lokalnie”.
Projekt „O ekologiê zadbamy i okolice zalewu Zes³awic i nie tylko posprz±tamy”. rozpocz±³ siê w lecie i zakoñczy³ z koñcem pa¼dziernika. W tym czasie odby³o siê szereg wydarzeñ ekologiczno-edukacyjnych.
Warsztaty ekologiczne „¦cie¿ka ekologiczna Barycz” przybli¿y³y uczestnikom projektu rodzaje odpadów, sposoby ich segregacji, powstawanie kompostu z odpadów organicznych oraz jak wygl±da ca³a organizacja s³u¿b oczyszczania miasta. Przed budynkiem, w którym Stowarzyszenie prowadzi dzia³alno¶æ zosta³y posadzone ro¶liny w donicach wykonanych z palet a w jednej z sal terapeutycznych powsta³ zielony k±cik z miejscem do wypoczynku. Zieleñ tworzy doskona³± przestrzeñ do wyciszenia i relaksu.
Podczas warsztatów szycia toreb ekologicznych ka¿dy z uczestników projektu uszy³ swoj± torbê, która zast±pi niejedn± jednorazówkê. Podopieczni Stowarzyszenia chêtnie zaanga¿owali siê równie¿ w akcjê sprz±tania terenów Zalewu Zes³awickiego, znajduj±cego siê w dzielnicy XVII Miasta Krakowa. Wyposa¿eni w chwytaki i worki, zebrali mnóstwo ¶mieci, które zosta³y odebrane przez Miejskie Przedsiêbiorstwo Gospodarowania Odpadami w Krakowie i przewiezione na wysypisko lub do EkoSpalarni.
W przeci±gu kilku miesiêcy z projektu aktywizuj±cego osoby niepe³nosprawne i poszerzaj±cego ¶wiadomo¶æ ekologiczn± skorzysta³o 70 osób niepe³nosprawnych, a tak¿e ich opiekunowie z placówek terapeutycznych oraz wolontariusze – ³±cznie 92 osoby.


Wyró¿nienie dla ArcelorMittal Poland „Fabryka roku” – fabryka bezpieczeñstwa
Na pocz±tku grudnia w Warszawie odby³a siê gala konkursu „Fabryka Roku”, w którym wyró¿niono projekt ArcelorMittal Poland „Bezpieczeñstwo to MY”.
W ósmej edycji konkursu Wydawnictwa Trade Media International i magazynów bran¿owych In¿ynieria i Utrzymanie Ruchu oraz Control Engineering Polska nagrodzono firmy i osoby, które w szczególny sposób wyró¿ni³y siê w polskim przemy¶le, wprowadzaj±c w praktyce w swoich zak³adach produkcyjnych nowe rozwi±zania i technologie.
D±¿ymy do osi±gniêcia najwy¿szego poziomu bezpieczeñstwa w naszych hutach i koksowniach. Doskonalimy procesy i mechanizmy kontroli czynników ryzyka w obszarze BHP. Przede wszystkim kierujemy siê zasad±, ¿e kluczow± rolê odgrywa tu samo¶wiadomo¶æ pracowników i wysoka kultura BHP w ca³ej organizacji. Na ten aspekt zaanga¿owania i odpowiedzialno¶ci za ¿ycie i zdrowie w³asne oraz wspó³pracowników k³adziemy szczególny akcent w szkoleniach – podkre¶la Marlena Kowalska, koordynatorka projektu Bezpieczeñstwo to MY w ArcelorMittal Poland.
„Bezpieczeñstwo to My” to wieloletni program szkoleñ, którego celem jest eliminacja niebezpiecznych zachowañ, praca nad ¶wiadomo¶ci± pracowników dotycz±c± zagro¿eñ i ryzyka, a tak¿e skutków wypadków oraz zmiana mentalno¶ci z postawy „ja muszê” na „ja chcê”.
Warsztaty Bezpieczeñstwo to MY – rozpoczê³y siê w 2016 roku, a jego pierwsz± fazê zatytu³owan± „Zacznij od siebie” zakoñczono w roku 2018.
W ramach pierwszej czê¶ci projektu przeszkolonych zosta³o ok. 10 tys. naszych pracowników, czyli 98 proc. za³ogi. Program zosta³ pozytywnie oceniony przez uczestników: 99,4 proc. pracowników poleci³oby szkolenie innym – podsumowuje Marlena Kowalska.
Podobna grupa bêdzie przeszkolona w ramach drugiej czê¶ci projektu, zatytu³owanej „Zmiana zaczyna siê od Nas”. Program szkoleñ realizuje Zespó³ Trenerów Bezpieczeñstwo to MY.

Drugie ¿ycie starych pieców nagrodzone – Z³oty Spinacz za piece
Z³oty Spinacz w kategorii „Przemys³ i infrastruktura” powêdrowa³ do ArcelorMittal Poland i firmy MSL za projekt „Jutro Bez Smogu – Drugie ¿ycie starych pieców”: W siedemnastej edycji konkursu, organizowanego przez Zwi±zek Firm Public Relations „Z³ote Spinacze”, jury przyzna³o 20 Z³otych, 34 Srebrne oraz 29 Br±zowych Spinaczy w 31 kategoriach. Konkurs ma charakter otwarty i skierowany jest do wszystkich podmiotów realizuj±cych projekty z sektora public relations w Polsce. Jego celem jest podnoszenie standardów oraz zwiêkszanie profesjonalizmu w bran¿y public relations – poinformowano w komunikacie.
Jury, które ocenia zg³oszone projekty, sk³ada siê z przedstawicieli organizacji biznesowych i pozarz±dowych, praktyków i ekspertów bran¿y PR oraz mediów w Polsce, a tak¿e autorytetów ¶rodowiska akademickiego.
Krakowski, wspólny projekt ArcelorMittal Poland i firmy PR MSL, dziêki któremu mo¿na by³o zyskaæ od stalowej firmy dodatkowy bonus – 150 z³otych za wymianê starego pieca grzewczego, spotka³ siê z zainteresowaniem mieszkañców.
W sumie – przez dwa lata – na rzecz mieszkañców, którzy zlikwidowali stare kopciuchy, wyp³acono 1441 bonusów. Dodatkowo – z zez³omowanych starych palenisk, po przetopieniu, powsta³o 350 stojaków rowerowych. Wykonano je wed³ug projektu, jaki wybrali mieszkañcy Krakowa w internetowych g³osowaniach. Wziê³o w nich udzia³ ponad 20 tysiêcy krakowian.
Stojaki ustawione zosta³y przed krakowskimi uczelniami, szko³ami, placówkami kultury.

Za zrównowa¿ony rozwój – Steelie Award dla ArcelorMittal
Ju¿ po raz trzeci ArcelorMittal zdoby³ nagrodê Steelie za doskona³o¶æ w zrównowa¿onym rozwoju. Og³aszaj±c wyniki podczas corocznego spotkania ¦wiatowego Stowarzyszenia Producentów Stali w Monterrey w Meksyku, komitet wyró¿ni³ firmê za przywództwo w bran¿y w obszarze zrównowa¿onego rozwoju, w obliczu rosn±cego oczekiwania spo³eczeñstwa, by zmniejszaæ emisjê dwutlenku wêgla. Nagroda zosta³a wrêczona w uznaniu za publikacjê pierwszego w bran¿y raportu na rzecz klimatu w maju 2019 r.
Raport pokazuje trzy ¶cie¿ki, które wed³ug firmy mog± prowadziæ do trwa³ej dekarbonizacji, przyk³ady niskoemisyjnych technologii testowanych przez firmê, a tak¿e politykê jaka jest konieczna, by niskoemisyjna produkcja stali sta³a siê rzeczywisto¶ci±. Raport potwierdza tak¿e zobowi±zanie ArcelorMittal wynikaj±ce z porozumienia paryskiego, a tak¿e pokazuje ambicje firmy, by znacznie zmniejszyæ emisje i osi±gn±æ neutralno¶æ klimatyczn± do 2050 roku w Europie.
Przyjmuj±c nagrodê Steelie, Brian Aranha, wiceprezes, odpowiedzialny za strategiê, technologiê, badania i rozwój, segment motoryzacyjny, komunikacjê oraz spo³eczn± odpowiedzialno¶æ biznesu, powiedzia³: „Mimo ¿e raport nie zawiera wszystkich odpowiedzi, wywo³uje dyskusjê z naszymi interesariuszami w bran¿y, i nie tylko. Te rozmowy bêd± w³a¶nie niezwykle istotne, by opracowaæ wspólne podej¶cie, je¶li bran¿a hutnicza ma podj±æ wysi³ek dekarbonizacji. A to oznacza pracê z rz±dami ca³ego ¶wiata, by wypracowaæ wspieraj±ce ramy prawne, potrzebne do osi±gniêcia celów porozumienia paryskiego”.
¯yczenia Bo¿onarodzeniowe 2019
Pe³nych rado¶ci ¦wi±t Bo¿ego Narodzenia ¿yczy Redakcja

 
Ten serwis u¿ywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegl±darki oznacza zgodê na to)
Prezentowane na stronie internetowej informacje stanowi± tylko czê¶æ materia³ów, które w ca³o¶ci znale¼æ mo¿na w wersji drukowanej "G³osu - Tygodnika Nowohuckiego".
Logowanie
Nazwa u¿ytkownika

Has³o



Nie mo¿esz siê zalogowaæ?
Popro¶ o nowe has³o
Reklama


Wygenerowano w sekund: 0.11 31,020,496 unikalnych wizyt