Nawigacja
· Strona główna
· Nowohuckie Linki
· Fotohistorie
· Szukaj
· Dzielnice
· NH - Miejsce dobre do życia
W Głosie
 Felietony
 Miss Nowej Huty -
XXI edycja

 Nowohucianie
 Humor
 Prawnik radzi
Ostatnie artykuły
· [2024.05.10] W maju ...
· [2024.05.10] 20 lat ...
· Na niedzielę 12 maja...
· [2024.05.10] Kryzys ...
· [2024.05.03] Co płos...
Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
· Na sprzedaż działka ...
· Akcja poboru krwi
· Krótkie włosy - piel...
· Sekcja rekreacyjna G...
· TBS w nowej hucie?
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum
Dzięki minigrantom z ArcelorMittal Poland Stowarzyszenie Emaus i jego podopieczni dbają o środowisko
Aktywizacja osób zagrożonych wykluczeniem społecznym (szczególnie osób niepełnosprawnych oraz starszych) oraz wspieranie ich rehabilitacji zawodowej i społecznej to główne cele jakie realizuje Krakowskie Stowarzyszenie Integracji oraz Aktywizacji Zawodowej i Społecznej Osób Niepełnosprawnych EMAUS.
W te cele wpisuje się również projekt zrealizowany w ramach programu minigrantów ArcelorMittal Poland „Działamy lokalnie”.
Projekt „O ekologię zadbamy i okolice zalewu Zesławic i nie tylko posprzątamy”. rozpoczął się w lecie i zakończył z końcem października. W tym czasie odbyło się szereg wydarzeń ekologiczno-edukacyjnych.
Warsztaty ekologiczne „Ścieżka ekologiczna Barycz” przybliżyły uczestnikom projektu rodzaje odpadów, sposoby ich segregacji, powstawanie kompostu z odpadów organicznych oraz jak wygląda cała organizacja służb oczyszczania miasta. Przed budynkiem, w którym Stowarzyszenie prowadzi działalność zostały posadzone rośliny w donicach wykonanych z palet a w jednej z sal terapeutycznych powstał zielony kącik z miejscem do wypoczynku. Zieleń tworzy doskonałą przestrzeń do wyciszenia i relaksu.
Podczas warsztatów szycia toreb ekologicznych każdy z uczestników projektu uszył swoją torbę, która zastąpi niejedną jednorazówkę. Podopieczni Stowarzyszenia chętnie zaangażowali się również w akcję sprzątania terenów Zalewu Zesławickiego, znajdującego się w dzielnicy XVII Miasta Krakowa. Wyposażeni w chwytaki i worki, zebrali mnóstwo śmieci, które zostały odebrane przez Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarowania Odpadami w Krakowie i przewiezione na wysypisko lub do EkoSpalarni.
W przeciągu kilku miesięcy z projektu aktywizującego osoby niepełnosprawne i poszerzającego świadomość ekologiczną skorzystało 70 osób niepełnosprawnych, a także ich opiekunowie z placówek terapeutycznych oraz wolontariusze – łącznie 92 osoby.


 
Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)
Prezentowane na stronie internetowej informacje stanowią tylko część materiałów, które w całości znaleźć można w wersji drukowanej "Głosu - Tygodnika Nowohuckiego".
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Reklama


Wygenerowano w sekund: 0.06 27,735,759 unikalnych wizyt