Nawigacja
· Strona główna
· Nowohuckie Linki
· Fotohistorie
· Szukaj
· Dzielnice
· NH - Miejsce dobre do życia
W Głosie
 Felietony
 Miss Nowej Huty -
XXI edycja

 Nowohucianie
 Humor
 Prawnik radzi
Ostatnie artykuły
· [2024.05.17] Nad Bob...
· [2024.05.17] Zdrada ...
· Na niedzielę 19 maja...
· [2024.05.17] Tusk i ...
· [2024.05.10] W maju ...
Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
· Na sprzedaż działka ...
· Akcja poboru krwi
· Krótkie włosy - piel...
· Sekcja rekreacyjna G...
· TBS w nowej hucie?
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum
[2024.04.12] Kwitną Pola Nadziei
Wiosenne żonkilowe Pola Nadziei kwitną wokół nas. Ta coroczna żonkilowa akcja ma na celu zwrócenie uwagi naszego społeczeństwa na los podopiecznych Hospicjum św. Łazarza oraz pozyskiwanie funduszy na jego działalność.
Zarejestrowane w roku 1981 Towarzystwo Przyjaciół Chorych „Hospicjum” jako cel swojej działalności obrało troskę o ludzi chorych u kresu życiowej drogi i ich rodziny. Samo hospicjum zostało oficjalnie otwarte 14 grudnia 1996 roku, po ukończeniu jego budowy. Powstało i działa dzięki ofiarności tysięcy ludzi dobrej woli. Opieka hospicyjna jest nieodpłatna dla chorego i jego rodziny. Hospicjum obejmuje wszechstronną opieką chorych w terminalnym okresie oraz udziela konsultacji lekarskich w zakresie medycyny paliatywnej chorym we wcześniejszych etapach choroby, w tym także innych niż nowotworowa.
Hospicjum św. Łazarza mające siedzibę w pobliżu Arki Pana, to jedna z najpiękniejszych kart Nowej Huty – to karta autentycznej miłości bliźniego. Aż wierzyć się nie chce, że u swoich początków idea powstania hospicjum w Nowej Hucie była torpedowana przez ówczesne władze. Podburzano też mieszkańców okolicznych bloków, by nie godzili się na powstanie w swoim sąsiedztwie – jak to wówczas mówiono - umieralni. Na szczęście determinacja wielu wspaniałych ludzi zwyciężyła. Hospicjum św. Łazarza rozpoczęło swoją stałą działalność. I nadal dobrze służy potrzebującym.

Jan L. Franczyk
 
Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)
Prezentowane na stronie internetowej informacje stanowią tylko część materiałów, które w całości znaleźć można w wersji drukowanej "Głosu - Tygodnika Nowohuckiego".
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Reklama


Wygenerowano w sekund: 0.05 27,806,285 unikalnych wizyt