Nawigacja
· Strona główna
· Nowohuckie Linki
· Fotohistorie
· Szukaj
· Dzielnice
· NH - Miejsce dobre do życia
W Głosie
 Felietony
 Miss Nowej Huty -
XXI edycja

 Nowohucianie
 Humor
 Prawnik radzi
Ostatnie artykuły
· [2025.07.26] Zapolow...
· [2025.07.26] Cudowne...
· [2025.07.26] Tusk pr...
· [2025.07.18] Zapolow...
· [2025.07.18] Lubelsk...
Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
· Na sprzedaż działka ...
· Akcja poboru krwi
· Krótkie włosy - piel...
· Sekcja rekreacyjna G...
· TBS w nowej hucie?
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum
[2020.08.21] Na karpie do Przyborowa
Niedaleko na wschód od Brzeska, w Przyborowie, znajduje się malownicze łowisko komercyjne „Zbyszko”. I, jak to na łowiskach komercyjnych bywa, są też specjalne przepisy. W Przyborowie na przykład wędkarze są zobowiązani do zakupu złowionej ryby, o ile jej ciężar nie przekracza pięciu kilogramów (ryby ważące więcej należy wypuścić z powrotem do wody). Nie można więc ryb łowić i je wypuszczać udając, że nam się wypięły przy samym brzegu. To znaczy, można próbować, ale gdy pilnujący łowiska zauważą takie praktyki, możemy mieć nieprzyjemności.
Samo łowisko jest bardzo malownicze. Ma powierzchnię około dwóch hektarów. Przeważają w nim karpie, ale żyją w nim także amury, sumy, szczupaki, sandacze, karasie i okonie.
Byliśmy tam w pierwszej połowie sierpnia we trójkę: Andrzej, Leszek i ja. Swoje pierwsze branie miałem po godzinie. Wyciągnąłem niewielkiego karpika na 35 centymetrów. Niedługo po mnie karpia wyciągnął także Leszek, a zaraz po nim – Andrzej. I moglibyśmy łowić dalej, ale trzy karpie, jak na nasze potrzeby, to było i tak za dużo. Zwłaszcza, że musieliśmy je kupić.
Jakub Kleń


Na łowisku „Zbyszko” w Przyborowie.
 
Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)
Prezentowane na stronie internetowej informacje stanowią tylko część materiałów, które w całości znaleźć można w wersji drukowanej "Głosu - Tygodnika Nowohuckiego".
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Reklama


Wygenerowano w sekund: 0.08 31,698,579 unikalnych wizyt