Nawigacja
· Strona g³ówna
· Nowohuckie Linki
· Fotohistorie
· Szukaj
· Dzielnice
· NH - Miejsce dobre do ¿ycia
W G³osie
 Felietony
 Miss Nowej Huty -
XXI edycja

 Nowohucianie
 Humor
 Prawnik radzi
Ostatnie artyku³y
· [2024.04.26] Karasie...
· [2024.04.26] Nie bêd...
· Na niedzielê 28 kwie...
· [2024.04.26] K³opoty...
· [2024.04.19] Druga t...
Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
· Na sprzeda¿ dzia³ka ...
· Akcja poboru krwi
· Krótkie w³osy - piel...
· Sekcja rekreacyjna G...
· TBS w nowej hucie?
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum
[2019.03.22] W obronie rodziny
"Kto jest przyjacielem narodu – umacnia rodzinê, kto jest wrogiem narodu – niszczy rodzinê” - mówi³ 7 maja 1961 roku w Warce kard. Stefan Wyszyñski. Bo blisko sze¶ædziesiêciu latach, te s³owa nadal s± aktualne. Aktualne s± mo¿e tym bardziej dzisiaj, gdy z ró¿nych stron próbuje siê niszczyæ sam± ideê rodziny.
Tymczasem, jak przypomina³ Prymas Tysi±clecia, to w³a¶nie dziêki rodzinie naród trwa i kroczy ku przysz³o¶ci – naród, który przez kard. Wyszyñskiego rozumiany by³ jako rodzina rodzin. Prymas podkre¶la³, ¿e o mocy rodziny nie decyduje tylko jej si³a biologiczna, ale ujawnia siê ona tak¿e w swojej sile moralnej, wychowawczej, spo³ecznej i obywatelskiej. To dlatego obrona rodziny jest tak istotna.
Fundamentem rodziny jest ma³¿eñstwo. I warto przypomnieæ, ¿e w my¶l art. 18 Konstytucji RP z 1997 r., ma³¿eñstwo to zwi±zek kobiety i mê¿czyzny, znajduj±cy siê, podobnie jak rodzina, macierzyñstwo i rodzicielstwo, „pod ochron± i opiek± Rzeczypospolitej Polskiej”. Sformu³owanie „zwi±zek kobiety i mê¿czyzny” stanowi istotne novum w polskiej legislacji konstytucyjnej. Powodem umieszczenia go w tek¶cie ustawy zasadniczej by³a intencja wykluczenia prawnej instytucjonalizacji zwi±zków osób tej samej p³ci (jak to wyra¼nie deklarowano w toku prac w Zgromadzeniu Narodowym i w kampanii przed referendum konstytucyjnym).
Tydzieñ temu pisa³em, i¿ patrz±c na nasilaj±ce siê ataki na religiê i jej symbole, a tak¿e zwa¿aj±c na agresywn± propagandê homoseksualnego stylu ¿ycia, o przysz³o¶æ mo¿emy siê niepokoiæ. Mo¿emy siê niepokoiæ tym bardziej, ¿e do tego wszystkiego dochodz± coraz ¶mielsze ataki na tradycyjnie pojmowan± rodzinê.
Jan L. FRANCZYK
Komentarze
Brak komentarzy. Mo¿e czas dodaæ swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj siê, aby móc dodaæ komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani u¿ytkownicy mog± oceniaæ zawarto¶æ strony

Zaloguj siê lub zarejestruj, ¿eby móc zag³osowaæ.

Brak ocen. Mo¿e czas dodaæ swoj±?
 
Ten serwis u¿ywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegl±darki oznacza zgodê na to)
Prezentowane na stronie internetowej informacje stanowi± tylko czê¶æ materia³ów, które w ca³o¶ci znale¼æ mo¿na w wersji drukowanej "G³osu - Tygodnika Nowohuckiego".
Logowanie
Nazwa u¿ytkownika

Has³o



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj siê

Nie mo¿esz siê zalogowaæ?
Popro¶ o nowe has³o
Reklama


Wygenerowano w sekund: 0.06 27,563,591 unikalnych wizyt