Strona g³ówna · Biuro og³oszeñ · Kontakty · Forum dyskusyjne · Konkursy · Felietony · Dzielnice · NH - Miejsce dobre do ¿ycia18.01.2021 10:32
Nawigacja
Strona g³ówna
Nowohuckie Linki
Fotohistorie
Szukaj
Dzielnice
NH - Miejsce dobre do ¿ycia
W G³osie
 Felietony
 Miss Nowej Huty -
XXI edycja

 Nowohucianie
 Humor
 Prawnik radzi
U¿ytkowników Online
Go¶ci Online: 5
Brak U¿ytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 947
Nieaktywowany U¿ytkownik: 6026
Najnowszy U¿ytkownik: ELIT Polska
Ostatnie Artyku³y
[2021.01.15] Wêdruj±...
[2021.01.15] Polska ...
[2021.01.15] Podatek...
[2021.01.15] Porz±dk...
Na niedzielê 17 styc...
W±tki na Forum
Najnowsze Tematy
Na sprzeda¿ dzia³ka ...
CSGO4SKIN guide:Begu...
CSGO4SKIN provide a ...
Akcja poboru krwi
Stronger and larger ...
Najciekawsze Tematy
Akcja poboru krwi [20]
Trasa S7 [17]
Dart - zapraszamy [9]
w nowej hucie nie... [8]
Dzia³ki przy Bul... [7]
[2020.11.20] Lewicy wolno wiêcej?
Wzburzenie, jakie obserwowali¶my po Marszu Niepodleg³o¶ci mia³o swoje powa¿ne uzasadnienie. Owszem, grupy pseudokibiców, które pojawi³y siê na ulicach Warszawy, aby zmierzyæ siê z policj±, zepsu³y przebieg i atmosferê marszu. Równocze¶nie jednak policja te¿ zachowywa³a siê agresywnie i z ochot± przyst±pi³a do rozprawy z kibolami. Problem w tym, ¿e przy okazji potraktowano pa³kami, a niestety równie¿ gumowymi kulami, tych uczestników marszu, którzy wcale nie zachowywali siê agresywnie. Takie zdarzenia mog± mieæ miejsce i dzia³ania policji mo¿na t³umaczyæ wówczas, gdy dochodzi do brutalnych staræ, a demonstranci rzucaj± kamieniami i petardami. Po marszu pozosta³o jednak wra¿enie, ¿e co¶ jest nie w porz±dku.
W dniach poprzedzaj±cych marsz odbywa³y siê demonstracje tzw. strajku kobiet, na które w pierwszych dniach przysz³y tak¿e t³umy licealistów, a nawet uczniów podstawówek. Udzia³ w tych protestach stwarza³ ogromne niebezpieczeñstwo rozprzestrzeniania siê pandemii, nie tylko w¶ród m³odych ludzi, ale nastêpnie tak¿e w¶ród ich rodziców i dziadków. Policja powinna bardzo konsekwentnie wyst±piæ przeciwko organizatorom tych demonstracji, u¿ywaj±cym przy tym nies³ychanie wulgarnego jêzyka, co samo w sobie jest ju¿ przestêpstwem. Niestety, w czasie tych protestów policja zachowywa³a siê ca³kowicie biernie, a gdy dochodzi³o do ataków na ko¶cio³y, nie chroni³a tych, którzy stawali w ich obronie. Ta nierównowaga miêdzy dzia³aniami policji w czasie lewackich zamieszek i w czasie awantur podczas Marszu Niepodleg³o¶ci, wywo³a³a nie tylko rozgoryczenie ich uczestników, ale tak¿e oburzenie czê¶ci opinii publicznej. Taka sytuacja wymaga stanowczych dzia³añ politycznych, w³±cznie z dymisjami osób odpowiedzialnych.
Na szczê¶cie masowe manifestacje mamy ju¿ za sob±. Lewica skompromitowa³a siê nie tylko atakami na ko¶cio³y i ordynarnym jêzykiem jej hase³, ale tak¿e programem, który usi³owa³a przedstawiæ po os³abniêciu demonstracji. Aborcja na ¿yczenie czy oddawanie dzieci na „wychowanie” parom homoseksualnym nie ciesz± siê dzi¶ spo³ecznym poparciem. Wyg³upili siê rozmaici celebryci i podrzêdni aktorzy, którzy chcieli do nich do³±czyæ, o¶mieszy³y siê tak¿e opozycyjne media, które zach³ystywa³y siê z rado¶ci, ¿e wreszcie nadchodzi „europejska” rewolucja. Im mniej zdolny dziennikarz, im g³upszy „wyk³adowca” akademicki (swoj± drog± to wstyd dla uczelni, ¿e takich toleruj±), tym g³o¶niej ka¿dy z nich zachwala³ m³odych demonstrantów za odwagê w u¿ywaniu wyrazów na k, p, czy j. Nawet jaka¶ idiotka, która na jednym z uniwersytetów pracuje jako polonistka (!!) przechwala³a siê, ¿e poza takimi wyrazami nie ma nic do powiedzenia.
Polska, a zw³aszcza polski rz±d, ma teraz pierwszoplanowe zadanie: powstrzymaæ i oponowaæ zarazê, która dotknê³a ca³y ¶wiat. Demonstracje, zarówno lewicy, jak i prawicy, mog± przyczyniæ siê do jej rozprzestrzenienia na skalê, z któr± s³u¿bie zdrowia trudno bêdzie sobie poradziæ. Trzeba je stanowczo ukróciæ, a winnych ³amania prawa przyk³adnie ukaraæ. Jedno jest jednak pewne: trzeba przyjrzeæ siê metodom wychowywania m³odzie¿y, przede wszystkim w szko³ach. Okaza³o siê w³a¶nie, ¿e problemem jest nie tylko systematycznie obni¿aj±cy siê poziom nauczania, ale te¿ brak elementarnej kultury, za który szko³a i uczelnie równie¿ odpowiadaj±.
Ryszard Terlecki
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj siê, ¿eby móc dodawaæ komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostêpne tylko dla zalogowanych U¿ytkowników.

Proszê siê zalogowaæ lub zarejestrowaæ, ¿eby móc dodawaæ oceny.

Brak ocen.
 
Ten serwis u¿ywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegl±darki oznacza zgodê na to)




Prezentowane na stronie internetowej informacje stanowi± tylko czê¶æ materia³ów, które w ca³o¶ci znale¼æ mo¿na w wersji drukowanej "G³osu - Tygodnika Nowohuckiego".
Logowanie
Nazwa U¿ytkownika

Has³o



Nie jeste¶ jeszcze naszym U¿ytkownikiem?
Kilknij TUTAJ ¿eby siê zarejestrowaæ.

Zapomniane has³o?
Wy¶lemy nowe, kliknij TUTAJ.
Reklama


Copyright by G³os - Tygodnik Nowohucki © 2005-2014