Nawigacja
· Strona główna
· Nowohuckie Linki
· Fotohistorie
· Szukaj
· Dzielnice
· NH - Miejsce dobre do życia
W Głosie
 Felietony
 Miss Nowej Huty -
XXI edycja

 Nowohucianie
 Humor
 Prawnik radzi
Ostatnie artykuły
· [2024.04.12] Na kwie...
· [2024.04.12] Kwitną ...
· Na niedzielę 14 kwie...
· [2024.04.12] W Krako...
· [2024.04.05] Kwietni...
Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
· Na sprzedaż działka ...
· Akcja poboru krwi
· Krótkie włosy - piel...
· Sekcja rekreacyjna G...
· TBS w nowej hucie?
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum
[2011.08.25] PAWEŁ DRÓŻDŻ
„Staram się robić co do mnie należy, żyję.”
Urodził się w Krakowie 15 stycznia 1982 r. Edukację rozpoczął w Nowej Hucie w SP nr 144 na os. Bohaterów Września, potem ruszył „na Kraków”. Wybrał bowiem VIII LO im. Wyspiańskiego na ul Grzegórzeckiej. W 2001 r. pomyślnie zdał egzamin dojrzałości. „Był to czas mojej fascynacji gitarą, postanowiłem więc zdawać  na Akademię Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach. Niestety nie dostałem się. Podjąłem studia w Szkole Aktorskiej SPOT. Przygoda studencka trwała tylko rok, jednak - jako że mocno angażuję się w to co robię - był to rok obfity w rozmaite przedsięwzięcia artystyczne. Współpracowałem z teatrem studenckim, występowałem w Narodowym Teatrze Starym w spektaklu „Szewcy” w reżyserii Jerzego Jarockiego, brałem udział w FAMIE. Po tym roku stwierdziłem, że aktorstwo nie do końca mnie satysfakcjonuje, odszedłem ze szkoły. Wróciłem do muzyki, w Polsce na dobre zagościł hip hop "i ja też chciałem grać"” – wspomina. W tym czasie udzielał się jako MC (Master of Ceremony , z ang. mistrz ceremonii – w muzyce rap, reggae i pokrewnych, raper zabawiający publiczność rymowaną improwizacją) i producent, zdobywając duże doświadczenie w obu dziedzinach, które obecnie bardzo mu się przydaje. Kiedy w 2003 r. na świat przyszła jego córka, Zuzanna, Paweł musiał „wziąć się z życiem za bary”. Zarabiał na życie w rozmaitych branżach. W 2005 r, jak sam mówi – dla niego szczęśliwie - firma w której pracował splajtowała. On sam zaangażował się w projekty, które pozwoliły mu robić to co naprawdę lubił. „Zacząłem tworzyć Zgniatacz Dźwięków, NHP i UNICUT. Zgniatacz Dźwięków był finansowanym przez UE projektem, w ramach którego wraz z trzema kolegami prowadziliśmy studio nagrań, organizowaliśmy koncerty jak i tworzyliśmy industrialny zespół. Zagraliśmy wiele koncertów w kraju i za granicą. NHP to nieformalna grupa działająca na terenie Nowej Huty; wynajmowaliśmy Małą Salę Kinową w upadłym Kinie Świt, przez jakiś czas udało nam się stworzyć podziemne centrum kultury, zorganizowaliśmy dwudniowy Świtfestiwal, jednak  nie udało na się wygrać z lokalną polityką i biurokracją. Po dwóch latach NHP przeszło do historii, a ja zarzuciłem pracę w Zgniataczu, stwierdzając iż realizacja dźwięku i organizacja imprez to także nie moja dziedzina. Był to niesamowicie burzliwy okres w moim życiu, dowiedziałem się czego nie chcę robić, zdobyłem olbrzymie doświadczenie. UNICUT to niezależna, niemasowa nowohucka produkcja traktująca tiszert jako osobisty transparent, nowa forme wyrazu, nośnik. Współpracujemy z rożnej maści plastykami, staramy się promować polski design. Ostatnio zatacza coraz szersze kręgi.” – mówi.
Następne lata jego życia to poszukiwania swojego miejsca w świecie muzyki. Coraz częściej sięgał po gitarę, hip hop mu nie wystarczał. Obecnie udziela się w różnych projektach, gra na gitarze, śpiewa, pisze teksty, komponuje. Zapytany o to jaką muzykę „uprawia” odpowiada: „Poruszam się w rozmaitych gatunkach muzycznych od jazzu przez rock, blues, na hiphopowych i industrialnych elementach skończywszy. Działam również w przestrzeni teatralnej. Staram się robić co do mnie należy, żyję. Interesuje mnie muzyka bez granic... Dźwięki i słowa. Emocje i energia. Ciągle szukam i czasami znajduję. Postanowiłem na poważnie się temu poświęcić, nie angażując się już w żadne poboczne przedsięwzięcia, które pochłonęły mnóstwo czasu i energii dały jednak pewność co do mojego powołania jak i olbrzymie doświadczenie”. Efekty jego działań to:
Projekt: "Bohater i Styla" czyli duet z krakowskim gitarzystą jazzowym Richardem Feliksem Stytą:
To niesłychanie oryginalne zderzenie gitary Ryszarda z wokalizami, rymami, wierszami i wiertarką Bohatera. Koncerty są mocno improwizowane i żywiołowe. Jest jazz, rap, wiersze, covery w zaskakujących wykonaniach i bitwa gitary z wiertarką.  Projekt jest bardzo dobrze przyjmowany przez publiczność zarówno młodą jak i zaawansowaną. W lutym artyści tworzyli także muzykę do spektaklu Jarosława Tochowicza "Rura" (adaptacja opowiadania Sławomira Mrożka).
Orkiestra Bohatera:
Orkiestra Bohatera tworzy muzykę bez ograniczeń stylistycznych (co można usłyszeć na załączonej płycie), koncerty są bardzo żywiołowe, jest dużo miejsca na improwizację. Wspólnym mianownikiem są historie zawarte w naszych piosenkach, każda z nich o czymś opowiada. Kompozycje, formy i zastosowane środki nie są przypadkowe. Zespół tworzą w większości absolwenci rozmaitych wydziałów jazzowych. Grają przede wszystkim muzykę... jazz, hip hop, funk, rock, soul i blues. Skład to wokal żeński (Zuzanna Skolias) i męski (Paweł Dróżdż), gitara (Paweł Dróżdż), trąbka (Ernest Heksel), bas/kontrabas (Marcin Nenko), perkusja (Łukasz Sobczyk) i klawisze (Piotr Cieślik). W ubiegłym roku muzycy współtworzyli projekt Podziemie 80/10 łącząc wiersze powstałe podczas stanu wojennego z muzyką.
Od czasu do czasu Paweł występuje solo.
Przyznaje, że Hutę lubi za zieleń i przestrzeń. Oraz za lokalny patriotyzm. Lubi Kościół św. Maksymiliana i jego okolicę ja również zakątki Starej Huty, Łąki Nowohuckie i place zabaw. Jeśli chodzi o hobby to zbiera płyty winylowe i robi zdjęcia. Lubi sport. Jak sam mówi: nie planuje dalej niż tydzień, a i z tych planów (jego zdaniem) często niewiele wychodzi.


Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
 
Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)
Prezentowane na stronie internetowej informacje stanowią tylko część materiałów, które w całości znaleźć można w wersji drukowanej "Głosu - Tygodnika Nowohuckiego".
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Reklama


Wygenerowano w sekund: 0.06 27,444,573 unikalnych wizyt