Nawigacja
· Strona g³ówna
· Nowohuckie Linki
· Fotohistorie
· Szukaj
· Dzielnice
· NH - Miejsce dobre do ¿ycia
W G³osie
 Felietony
 Miss Nowej Huty -
XXI edycja

 Nowohucianie
 Humor
 Prawnik radzi
Ostatnie artyku³y
· [2024.03.29] Na ryby...
· [2024.03.29] ¦wiêtuj...
· Na niedzielê 31 marc...
· [2024.03.29] ¦wi±tec...
· [2024.03.22] Wiosenn...
Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
· Na sprzeda¿ dzia³ka ...
· Akcja poboru krwi
· Krótkie w³osy - piel...
· Sekcja rekreacyjna G...
· TBS w nowej hucie?
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum
[2010.06.02] Leszek Jasiewicz
Urodzony w Wa³brzychu w 1948 roku. Kiedy rodzice Leszka mieli dylematy gdzie osi±¶æ na sta³e, napisali na karteczkach nazwy miast i ma³y wówczas Leszek wylosowa³ Kraków...
Tak w 1951 r. zaczê³a siê jego droga przez ¿ycie w Krakowie – Nowej Hucie. Pocz±tkowo mieszka³ na ul. Szlak, nastêpnie w mieszkaniu wydzielonym dla kilku rodzin w biurowcu na terenie dzisiejszego os. Zielonego. Ukoñczy³ Technikum Hutniczo-Mechaniczne w klasie o specjalno¶ci automatyka przemys³owa i aparatura kontrolno-pomiarowa, nastêpnie studia pedagogiczne. W szkole, oprócz rzecz jasna nauki, interesowa³ siê sportem, w którym odnosi³ wiele sukcesów – wiod±ca dyscyplina to pi³ka rêczna, któr± trenowa³ pó¼niej w KS Hutnik. Pracê zawodow± rozpocz±³ dostaj±c skierowanie do pracy w Hucie im. Lenina na Wydziale Prototypów W-24, potem po po³±czeniu kilku wydzia³ów w Zak³adzie Automatyzacji. Leszek Jasiewicz to racjonalizator, wiele jego pomys³ów zosta³o wprowadzonych nie tylko w krakowskiej hucie, ale i innych zak³adach na terenie Polski. W nowohuckim kombinacie pracowa³ do 2002r., w Kadrach Huty jako Kierownik Zespo³u, pó¼niej jako Kierownik Wydzia³u Wojskowego, oraz Szef Biura Spraw Obronnych HTS. Kolejny etap pracy zawodowej to Ma³opolski Urz±d Wojewódzki w Centrum Zarz±dzania Kryzysowego. Przez szereg lat by³ korespondentem G³osu Nowej Huty, autorem reporta¿y i fotoreporta¿y z ¿ycia ludzi mieszkañców Nowej Huty.
W latach 1994 do 1998 jako Radny Rady Miasta Krakowa aktywnie uczestniczy w ¿yciu Krakowa i Nowej Huty, bêd±c m.in. w komisji Praworz±dno¶ci i Porz±dku Publicznego, Infrastruktury Komunalnej, oraz Komisji ds. Dzielnic i Inicjatyw Lokalnych Rady Miasta Krakowa. Jest wspó³pomys³odawc± muru zabezpieczaj±cego przed zalaniem terenu ko³o Wawelu. Wspó³pracuje w pracach zwi±zanych z programem dotycz±cym poprawy bezpieczeñstwa w Nowej Hucie.
Od 1972 roku ¿onaty, ma dwoje dzieci – syna Grzegorza oraz córkê Gra¿ynê.
Jego pasj± jest naturoterapia. Zaczê³o siê pod koniec lat 60. kiedy spotka³ ludzi, którzy nauczyli go podstaw radiestezji oraz podstaw bioenergoterapii. Edukacjê w tym temacie zakoñczy³ egzaminem pañstwowym. Jest Dyplomowanym Mistrzem Bioenergoterapii. Aktywnie realizuje swoj± pasjê pomagaj±c w uzdrawianiu m. innymi, uk³adów: limfatycznego, oddechowego, pokarmowego, szkieletowego, likwidacji bólów, w chorobach kobiecych, w depresjach, lêkach, fobiach itp. Stosuje w terapii masa¿e, biomasa¿e, medycynê chiñsk±, techniki ajurwedyjskie. W ramach „Bioenergios” Centrum Edukacji i Terapii Naturalnych organizuje kursy m.in. masa¿u, biomasa¿u, uzdrawiania pranicznego, które po egzaminie przed Pañstwow± Komisj± Izby Rzemie¶lniczej koñcz± siê zdobyciem tytu³u czeladnika lub mistrza w zawodzie bioenergoterapeuta. Umiejêtno¶ci radiestezyjne wykorzystywa³ równie¿ podczas kierowania Zak³adowymi Formacjami Obrony Cywilnej, przygotowuj±c analizy wa³ów wi¶lanych i zaznaczaj±c na mapach miejsca ewentualnych s³abych punktów. W 1997 roku podczas powodzi, na pro¶bê ówczesnego Prezydenta Miasta Krakowa kierowa³ znaczn± grup± pracowników Huty Sendzimira przy zabezpieczeniu wa³ów ko³o Wawelu.
Praca, praca a po pracy? Wycieczki, fotografia i taniec, który pozwala mu siê zrelaksowaæ i nabraæ na nowo energii do realizacji marzeñ. Marzy mu siê ¿eby na terenie Nowej Huty powsta³o wiele sal tanecznych, mo¿e nawet Akademia Tañca, gdzie od przedszkolaka po wiek emeryta mo¿na by potañczyæ oraz lokal z dobr± muzyk± taneczn±. I jeszcze jedno…Szko³a trzeciego wieku gdzie starsi ludzie mogliby edukowaæ siê w dziedzinach które ich pasjonuj±, a na które do tej pory nie mieli czasu, takich jak malarstwo, muzyka, rze¼biarstwo, tkactwo itp. A£
Komentarze
Brak komentarzy. Mo¿e czas dodaæ swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj siê, aby móc dodaæ komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani u¿ytkownicy mog± oceniaæ zawarto¶æ strony

Zaloguj siê lub zarejestruj, ¿eby móc zag³osowaæ.

Brak ocen. Mo¿e czas dodaæ swoj±?
 
Ten serwis u¿ywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegl±darki oznacza zgodê na to)
Prezentowane na stronie internetowej informacje stanowi± tylko czê¶æ materia³ów, które w ca³o¶ci znale¼æ mo¿na w wersji drukowanej "G³osu - Tygodnika Nowohuckiego".
Logowanie
Nazwa u¿ytkownika

Has³o



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj siê

Nie mo¿esz siê zalogowaæ?
Popro¶ o nowe has³o
Reklama


Wygenerowano w sekund: 0.07 27,218,195 unikalnych wizyt