Strona g³ówna · Biuro og³oszeñ · Kontakty · Forum dyskusyjne · Konkursy · Felietony09.09.2010 20:05
Nawigacja
Strona g³ówna
Nowohuckie Linki
Fotohistorie
Szukaj
Zegar
W G³osie
 Miss Nowej Huty -
XIV edycja

 Nowohucianie
 Humor
 Prawnik radzi
U¿ytkowników Online
Go¶ci Online: 2
Brak U¿ytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 490
Najnowszy U¿ytkownik: moskal66
Ostatnie Artyku³y
[2010.09.02] 30 LAT ...
5 wrze¶nia 2010 r.
[2010.09.02] Humor
[2010.09.02] Karolin...
[2010.09.02] Rz±d na...
W±tki na Forum
Najnowsze Tematy
Akcja poboru krwi
Zoologia w Nowej HUcie
po co nam ¶cie¿ki ro...
Akcja ekologiczna w ...
Zalew - elegancja Fr...
Najciekawsze Tematy
Trasa S7 [16]
w nowej hucie nie... [8]
Akcja poboru krwi [6]
Dzia³ki przy Bul... [6]
Projekt Obtu³owicza [4]
[2009.11.19] PO¯EGNANIE SEZONU NAD DUNAJCEM
Jak co roku, w po³owie lub pod koniec listopada, wybieram siê z zaprzyja¼nionymi wêdkarzami nad wodê, by po¿egnaæ koñcz±cy siê sezon. W tym toku tak siê z³o¿y³o, ¿e naszej trójce (Andrzej, Leszek i ja) najbardziej pasowa³a sobota, 14 listopada. Tak siê z³o¿y³o, ¿e akurat ten dzieñ wszyscy mieli¶my wolny. Inne dni praktycznie nie wchodzi³y w grê. Zawsze co¶ komu¶ wypada³o. Wyjazd, przegl±daj±c pilnie kalendarze, zaplanowali¶my jeszcze we wrze¶niu. W tygodniu poprzedzaj±cym umówiony wyjazd z niepokojem ¶ledzili¶my pogodê. A tu, jak na z³o¶æ, ci±gle la³o. I nie chodzi³o nawet o to, ¿e bali¶my siê deszczu, ale spêdzenie ca³ego dnia i po³owy nocy w b³ocie, nie bardzo nam siê u¶miecha³o. Decyzjê o wyje¼dzie podjêli¶my w czwartek. Wszystkie prognozy sugerowa³y, ¿e sobota powinna byæ ³adna. Zreszt± padaæ przesta³o ju¿ w pi±tek. Postanowili¶my pojechaæ nad Dunajec do Weso³owa, niedaleko Zakliczyna. Tam rzeka jest do¶æ ciekawa i urozmaicona. S± p³ytkawe bystrzyny, s± przelewy, s± g³ówki wychodz±ce ku ¶rodkowi rzeki, a pomiêdzy nimi baseny ze spokojn± i niemal stoj±c± wod±. Jest gdzie porzucaæ blach± i jest gdzie na noc zastawiæ gruntówki.
Na miejscu byli¶my ju¿ oko³o dziesi±tej rano. Na szczê¶cie nasz land rover ma do¶æ wysokie zawieszenie, wiêc bez wiêkszych przeszkód pokonali¶my wa³ i po w±skiej dró¿ce miêdzy ³±kami i zaro¶lami zjechali¶my niemal nad sam± wodê. Tam, na niewielkiej, wolnej od zaro¶li polance, postanowili¶my rozbiæ nasz obóz. Dali¶my sobie dwie godziny na obejrzenie miejsc, w których bêdzie mo¿na po³owiæ, na zjedzenie ¶niadania, na zgromadzenie sporej ilo¶ci drewna na ognisko (zmrok robi³ siê ju¿ o czwartej po po³udniu, a my zamierzali¶my pobyæ tutaj do pó³nocy) i na samo zorganizowanie obozowiska.
(Ci±g dalszy za tydzieñ)
Jakub Kleñ



Wysokie zawieszenie land rovera umo¿liwi³o dojazd niemal nad sam± wodê.
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj siê, ¿eby móc dodawaæ komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostêpne tylko dla zalogowanych U¿ytkowników.

Proszê siê zalogowaæ lub zarejestrowaæ, ¿eby móc dodawaæ oceny.

Brak ocen.
 
Prezentowane na stronie internetowej informacje stanowi± tylko czê¶æ materia³ów, które w ca³o¶ci znale¼æ mo¿na w wersji drukowanej "G³osu - Tygodnika Nowohuckiego".
Logowanie
Nazwa U¿ytkownika

Has³o



Nie jeste¶ jeszcze naszym U¿ytkownikiem?
Kilknij TUTAJ ¿eby siê zarejestrowaæ.

Zapomniane has³o?
Wy¶lemy nowe, kliknij TUTAJ.
Reklama
Copyright by G³os - Tygodnik Nowohucki © 2005-2010