Nawigacja
· Strona główna
· Nowohuckie Linki
· Fotohistorie
· Szukaj
· Dzielnice
· NH - Miejsce dobre do życia
W Głosie
 Felietony
 Miss Nowej Huty -
XXI edycja

 Nowohucianie
 Humor
 Prawnik radzi
Ostatnie artykuły
· [2023.06.02] A może ...
· [2023.06.02] 4 czerwca
· Na niedzielę 4 czerw...
· [2023.06.02] Nic się...
· [2023.05.26] A może ...
Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
· Na sprzedaż działka ...
· Akcja poboru krwi
· Krótkie włosy - piel...
· Sekcja rekreacyjna G...
· TBS w nowej hucie?
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum
"Norwid - dostępny!", czyli kultura otwarta na oścież
Dostępność to szerokie pojęcie, w końcu dotyczy tak podstawowych potrzeb, jak ułatwień architektonicznych, np. podjazdów dla osób z niepełnosprawnością ruchową, ale też dostępności do informacji czy oferty kulturalnej tworzonej z uwzględnieniem różnorodności. Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida intensywnie rozwija się w tym zakresie poprzez realizację przedsięwzięcia „Norwid – dostępny!”, którego celem jest wprowadzenie takich zmian i usprawnień, by żadna z potrzeb odbiorców i odbiorczyń nie była przeszkodą do uczestnictwa w kulturze.
Pracownicy i pracowniczki poszerzali swoje umiejętności podczas szkoleń prowadzonych m.in. przez: Fundację Brak Barier, Polski Związek Głuchych Oddział Kraków, Fundację Dziewczyny w Spektrum oraz Fundację Transgresja. Odbyte spotkania pozwoliły na nauczenie się reagowania i odpowiedniego komunikowania. W ramach projektu planowane jest także wprowadzenie rozwiązań technologicznych, tj. zakupu sprzętu do audiodeskrypcji i audionapisów. Jak podsumowuje koordynatorka ds. dostępności Magdalena Kotula: „Dostępność to ludzie. Tyle i aż tyle”.
Warto pamiętać, że po drugiej stronie zawsze znajduje się osoba, która nie tylko ma pełne prawo, by partycypować w kulturze, ale zupełnie ludzkie pragnienie, by być jej częścią. Przed Ośrodkiem proces zmian, jednak najważniejsze zadanie zostało już wykonane: rozumienie dostępności jako naturalnej potrzeby. Stawka, jaką obejmuje „Norwid-dostępny!”, jest niezwykle wysoka: to kultura otwarta na oścież – kultura dla każdego i każdej.
Przedsięwzięcie „Norwid – dostępny!” jest częścią projektu „Kultura bez barier”, finansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
(f)


Z Archiwum Ośrodka Kultury Norwida
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
 
Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)
Prezentowane na stronie internetowej informacje stanowią tylko część materiałów, które w całości znaleźć można w wersji drukowanej "Głosu - Tygodnika Nowohuckiego".
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Reklama


Wygenerowano w sekund: 0.08 24,555,453 unikalnych wizyt