Nawigacja
· Strona główna
· Nowohuckie Linki
· Fotohistorie
· Szukaj
· Dzielnice
· NH - Miejsce dobre do życia
W Głosie
 Felietony
 Miss Nowej Huty -
XXI edycja

 Nowohucianie
 Humor
 Prawnik radzi
Ostatnie artykuły
· [2021.04.09] Pozwole...
· [2021.04.09] CZŁOWIE...
· [2021.04.09] Wybrać ...
· [2021.04.09] Zawalcz...
· [2021.04.09] Budka n...
Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
· Na sprzedaż działka ...
· Akcja poboru krwi
· Krótkie włosy - piel...
· Sekcja rekreacyjna G...
· TBS w nowej hucie?
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum
Lajkoniki na linii nr 14 już nie tylko w weekendy – Nowoczesne tramwaje w Nowej Hucie
Dostawy nowych tramwajów z fabryki Stadlera umożliwią wysyłanie kolejnych Lajkoników na trasy do Nowej Huty. Zgodnie z zapowiedziami są one w pierwszej kolejności kierowane na linię nr 14. Od listopada 2020 r. obsługują większość kursów w weekendy, a od poniedziałku, 25 stycznia pojawiły się także w dni powszednie.
Od poniedziałku jeden z nowoczesnych tramwajów zaczął kursować na linii nr 14 także w dni powszednie. Docelowo z Mistrzejowic do Bronowic będą kursować wyłącznie nowoczesne Lajkoniki i wagony NGT6 marki Bombardier.
Warto podkreślić, że Lajkoniki na linii nr 14 będą zastępować tramwaje EU8N z elementem niskiej podłogi. Dzięki temu będą one mogły zostać skierowane do obsługi innej nowohuckiej trasy, gdzie do tej pory kursowały wyłącznie tramwaje wysokopodłogowe. Od 25 stycznia wagony EU8N zaczęły wozić pasażerów na linii nr 44 („Kopiec Wandy” – „Dworzec Towarowy”), zastępując wysokopodłogowe pociągi 105Na.
To nie koniec zmian na nowohuckich torach. Kolejną linią po „czternastce”, na której zaczną kursować Lajkoniki, będzie prawdopodobnie linia nr 9 („Mistrzejowice” – „Nowy Bieżanów P+R”).
Lajkoniki to nowoczesne tramwaje wyposażone w klimatyzację, monitoring, oświetlenie ledowe wnętrza oraz nowoczesny system informacji pasażerskiej złożony z głosowego zapowiadania przystanków i tablic wyświetlających trasę przejazdu. W każdym z tramwajów jest zamontowana specjalna platforma, która ułatwia wsiadanie i wysiadanie osobom niepełnosprawnym poruszającym się na wózkach. Z myślą o użytkownikach smartfonów w pojeździe do dyspozycji są porty USB umożliwiające ładowanie urządzeń mobilnych oraz gniazdka elektryczne.
(f)

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
 
Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)
Prezentowane na stronie internetowej informacje stanowią tylko część materiałów, które w całości znaleźć można w wersji drukowanej "Głosu - Tygodnika Nowohuckiego".
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Reklama


Wygenerowano w sekund: 0.06 17,412,495 unikalnych wizyt