Nawigacja
· Strona g³ówna
· Nowohuckie Linki
· Fotohistorie
· Szukaj
· Dzielnice
· NH - Miejsce dobre do ¿ycia
W G³osie
 Felietony
 Miss Nowej Huty -
XXI edycja

 Nowohucianie
 Humor
 Prawnik radzi
Ostatnie artyku³y
· [2024.03.15] Dro¿ej ...
· [2024.03.15] Rolnicy...
· Na niedzielê 17 marc...
· [2024.03.15] Rolnicy...
· [2024.03.08] Na ryby...
Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
· Na sprzeda¿ dzia³ka ...
· Akcja poboru krwi
· Krótkie w³osy - piel...
· Sekcja rekreacyjna G...
· TBS w nowej hucie?
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum
Zobacz temat
 Drukuj temat
w nowej hucie nie jest bezpiecznie!
karol
cz³owiek boi siê wyj¶æ na ulicê. na ka¿dym rogu czaj± siê jakie¶ zakapiory czychaj±ce na byle przechodnia! to siê przecie¿ ¿yæ nie da!
 
Adam
Gdzie te czasy gdy ulicami NH mozna bylo spacerowac o dowolnej porze dnia i nocy. Czesto widywalem zawianych facetow drzemiacych na ulicznych lawkach i nikt ich niezaczepial, oprocz milicjii. Strach pomyslec co teraz by sie stalo z takim nieszczesnikiem ktory by chcial sobie uciac drzemke na ulicznej lawce w Nowej Hucie. (czy takie lawki sa tam jescze )
Glosujcie na Kaczynskiego moze on zaprowadzi porzadek !
 
stan
Widaæ, ¿e nie jeste¶ z Nowej Huty. £awki s± wszêdzie, a na niektórych nawet ¶pi± pijani faceci. Ale Nowa Huta ju¿ tak± opiniê ma u krakusów. Jak w ubieg³ym roku zad¼gali ch³opaka na D±biu, to TVN informowa³, ¿e w Nowej Hucie dosz³o do kolejnego zabójstwa. Popatrzcie co dzieje siê na Woli Duchackiej i w Bie¿anowie.
 
Adam
Czy to wazne w jakim miescie i w jakiej dzielnicy kogos zadzgali nozem. To problem ogolnokrajowy! I nalezy z tym walczyc poprzez popieranie ludzi ktorzy chca i wiedza co zrobic aby tego rodzaju patologie zminimalizowac.
Bedziecie miec niedlugo wyboru parlamenatarne , glosujecie na wlasciwych ludzi dla ktorych przestrzeganie prawa jest glownym motywem w ich politycznym dzialaniu.
 
ka-ma1
Adam napisa³/a:
Gdzie te czasy gdy ulicami NH mozna bylo spacerowac o dowolnej porze dnia i nocy. Czesto widywalem zawianych facetow drzemiacych na ulicznych lawkach i nikt ich niezaczepial, oprocz milicjii. Strach pomyslec co teraz by sie stalo z takim nieszczesnikiem ktory by chcial sobie uciac drzemke na ulicznej lawce w Nowej Hucie. (czy takie lawki sa tam jescze )
losujcie na Kaczynskiego moze on zaprowadzi porzadek !

Nie b±d¼ naiwny! Cz³owieku, poczytaj sobie jak Kaczyñskiego "kochaj±" w Warszawie, to bêdziesz wiedzia³ jak jest w mie¶cie " bezpiecznie i wspaniale i zasobnie" z powodu rz±dów Kaczyñskego.
 
Sysecka
Ka¿dy mówi, ¿e w hucie nie jest bezpiecznie. I ¿e to g³ównie m³odzi atakuj± starszych, albo sami siebie nawzajem. Mieszkam w hucie od 15 lat. Jestem m³oda. Mniejwiêcej w takim wieku, jak ta ca³a "z³a m³odzie¿". I szczerze mówi±c przez 15 lat tylko raz zostalam zaczepiona przez dwóch chlopaków, którzy chcieli zabraæ mi portfel. Nie zabrali, bo sie nie balam. Tym bardziej, ¿e nie byli wcale w kapturach, jak glosz± stereotypy. Doskonale widzialam ich twarze. Co najlepsze nie spotkalo mnie to w hucie a w ¶ródmie¶ciu. Nie raz zdarza mi siê chodziæ po hucie w nocy. A to wracam z treningu, a to od kogo¶ i jest naprawde pó¼no, bo czêsto po 23. I sprzeciwiam siê stwierdzeniu, ¿e tylko w hucie jest niebezpiecznie. Niebezpiecznie jest w calej Polsce i zamiast siedzieæ przed komputerami i o tym dyskutowaæ, moze powinni¶my zacz±æ dzialac? Frown
 
Gabi
Mam 17 lat, wracam nie tyle pozno (21-22), co po ciemku i nikt nie [jeszcze] nie napad³. Mieszkam tutaj. "Dziêki" temu, ¿e w mediach na temat w³a¶nie tej dzielnicy podnoszone jest wielkie larum, nie mogê wyj¶æ z domu na d³u¿ej, nie spowiadaj±c siê rodzicom, z tego, gdzie idê, z kim idê, po co i kiedy wrócê. A ¿e moi rodzice s± podatni na to, co siê mówi w radio, pisze w gazetach itd, w moim domu zapanowala istna psychoza... Sad
Moim zdaniem nie jest tak ¼le, jak siê mówi. W moich okolicach bardzo czesto jedynymi ludzmi wychodzacymi poznym wieczorem z domu sa starsi panowie i panie wyprowadzajacy pieski na
spacer. Na ³awkach nikogo nie ma. Przykro mi, ale "muszê" chodziæ na koncerty, do teatru, do kina, na wystawy, spotykac sie gdzies ze znajomymi. £awka w Nowej Hucie albo "Blue Caffe" na os. Kalinowym, to nie jest najlepszy pomysl. Poza tym, zawsze przyjemniej (przynajmniej jak dla mnie) jest w okolicach Rynku.
Chcê ¿yæ normalnie! Czy dzielnica, w jakiej mieszkam, ma byæ ograniczeniem, jak±¶ barier±??? Frown
 
www.gabencja.blog.onet.pl, http://szpila17.eblog.pl
Ziomek
Nie zgadzam siê z mitem ¿e Nowa Huta jest niebezpieczniejsz± dzielnic± ni¿ inne w Krakowie czy te¿ w Polsce. Jak mówi stare polskie przys³owie: "wszêdzie mo¿na w ryj dostaæ wystarczy chcieæ". By³em nieraz zaczepiany, ostatnio tydzieñ temu jaki¶ pijany facet w wieku ok 30 lat ¿uci³ siê na mnie nie wiem za co, ale nie dzia³o siê to w Nowej Hucie ale w ¦ródmie¶ciu. Nigdy nie by³em zaczepiony agresywnie w mojej dzielnicy. Kiedy¶ owszem jakie¶ ³ebki podpite co¶ tam do mnie powiedzieli wulgarnego bo co¶ im siê ubzdura³o po pijanemu ale nie szukali zwady tylko poszli w swoj± stronê. Czê¶ciej widzia³em agresjê w ¦ródmie¶ciu ni¿ w Nowej Hucie, wiem ¿e jest to przez to ¿e w ¦ródmie¶ciu jest wiêcej ludzi bo to centrum rozrywkowe Krakowa ale ogólnie nie zauwa¿y³em ¿eby Nowa Huta wystawa³a pod tym wzglêdem spo¶ród innych dzielnic jak Bie¿anów czy Wola Duchacka i inne. Nie zgadzam siê ¿e jest tu niebezpiecznie. Spacerujê przynajmniej dwa razy w tygodniu noc± po osiedlach starej czê¶ci Nowej Huty i jedyne co mnie tu razi to alkoholizm!! To jest wg mnie plaga Nowej Huty! Pe³no tu starych (i nie tylko) ¿uli którzy najpierw zbieraj± siê pod sklepem a kilka godzin pó¼niej le¿± w swoich ekstrementach gdzie¶ na ³awce albo w parkach. To jest problem którym powinni siê zaj±æ radni Nowej Huty. Mieszkaj± w socjalnych mieszkaniach jakich tu pe³no i w tzw garsonierkach wiêc nie ¶a to ludzie z poza Nowej Huty ale jej mieszkañcy. Alkoholizm jest tu normalno¶ci± a dzieci alkoholików nie maj± przysz³o¶ci i czêsto widzê 20 latków którzy jeszcze nie upadli tak nisko ¿eby ciu³aæ przed sklepem na piwo ale ciu³aj± na marichuanê. Potrzebuj± 10-20 z³ ¿eby kupiæ sobie trawê i tworz± grupy osiedlowe bo ³atwiej w grupie uzbieraæ na narkotyki. I to w³a¶nie ich boj± siê mieszkañcy Nowej Huty. Nale¿y zwalczaæ przestêpczo¶æ ale lepsze efekty bêd± kiedy politycy, radni i policja bêdzie likwidowaæ przyczyny a nie skutki takich zachowañ. Powinno siê unikaæ robienia z Nowej Huty pewnego rodzaju getta w którym jest pe³no mieszkañ socjalnych. W berlinie ten problem zauwazono ju¿ na poczatku lat 90tych i uporano siê z tym w do¶æ prosty sposób. Z dwóch post-komunistycznych mieszkañ w wielkich blokach robiona jeden przestronny apartament i odrazu zaczeli ¶ciagaæ do takich osiedli ludzie zamo¿niejsi przez co wyrównano poziom. A w Polsce zauwa¿am co¶ przeciwnego. Buduje siê nowe osiedla które s± strze¿one monitorowane i ogrodzone gdzie mieszkaj± ludzie zamo¿niejsi. A biedoda? Zostaje w starych osiedlach jak w³asnie w takich jak w Nowej Hucie. Nie raz s³ysza³em rozmowy ludzi w tramwajach typu "muszê siê wyprowadziæ z Nowej Huty bo tu dziadostwo coraz wiêksze" itp.
Przemoc jest wszêdzie w ca³ej Polsce. I nie zgadzam siê z przedmówc± który napisa³ ¿ebysmy g³osowali na Kaczyñskiego bo to cz³owiek który trzyma siê prawa. W³a¶nie przeciwnie! Bracia Kaczyñscy s± znani w ¶wiatku politycznym z nie trzymania siê przepisów! Co siê dzieje teraz jest ¶wietnym dowodem. Vicepremier Lepper - krzykacz i dzia³acz samowoli a nie prawa, i jest w Rz±dzie? Je¶li kto¶ wierzy w obietnice wyborcze polityków to jego sprawa. Ka¿dy kto ma choæ trochê oleju w g³owie wie ¿e s± to poprostu zwyk³e chwyty marketingowe - a w ¶wiecie polityki - puste s³owa. Ale pogl±dy polityczne to temat na inne forum. NIE WIERZÊ ¿eby obecny Rz±d który Polacy wybrali zmieni³ problemy jakie mamy w Nowej Hucie! 3 mln nowych mieszkañ? A co ze starymi w starych dzielnicach? Co z problemami du¿ych miast? nic.
Edytowane przez Ziomek dnia 27/07/2006 14:16:19
 
piotrp
Od zesz³orocznego zwyzciêstwa PIS-u zaobserwowa³em wzmono¿on± aktywno¶æ zainteresowania bezpieczeñstwem w polskich miastach od strony polityków zwyciêskiej partii. Nie mo¿na im odmówiæ zaanga¿owania w tym temacie, szczególnie podoba mi siê postawa Ministra Sprawiedliwo¶ci, który sam wychowa³ siê w Krakowie i tego typu zagadnienia nie s± mu obce. Wielokrotnie obiecywa³, i¿ zrobi co¶ w tej sprawie. W przeciwien¶twie do obecnego prezydenta miasta, nie jest g³uchy na apele "zwyk³ych" ludzi. Pomys³y typu "24 godzinne s±dy" mog³yby poprawiæ bezpieczñstwo w naszej dzielnicy i nasze spo³eczeñstwo te¿ tak uwa¿a. Tego typu pomys³y by³y oczekiwanie ju¿ od lat, ale ekipa SLD z której wywodzi siê obecny prezydent traktowa³ wyborców z Nowej Huty instrumentalnie (jako grupê sfrustrowanych ludzi, w swojej naiwno¶ci wierz±cych w jak±kolwiek zmianê). Dotychczasowe zapowiedzi i dzia³ania ministra pochodz±cego z krakowa dostatecznie dowodz± jego zaanga¿owania w poprawê standatów prawnych i spo³ecznych. Wierzê, ¿e ludzie, których popiera polityk (Minister Sprawiedliwo¶ci) wprowadzaj±cy tyle nowatorskich zmian, te¿ maja na my¶li dobro Krakowa i wszystkich jego dzielnic.
 
Przejd¼ do forum:
 
Ten serwis u¿ywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegl±darki oznacza zgodê na to)
Prezentowane na stronie internetowej informacje stanowi± tylko czê¶æ materia³ów, które w ca³o¶ci znale¼æ mo¿na w wersji drukowanej "G³osu - Tygodnika Nowohuckiego".
Logowanie
Nazwa u¿ytkownika

Has³o



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj siê

Nie mo¿esz siê zalogowaæ?
Popro¶ o nowe has³o
Reklama


Wygenerowano w sekund: 0.17 27,102,792 unikalnych wizyt