W PRZYLASKU RUSIECKIM
Dodane przez Administrator dnia 22/07/2023 09:34:14
Już od 1 czerwca br. zostało otwarte strzeżone kąpielisko i tereny rekreacyjne w Przylasku Rusieckim. Obecnie na trzy lata jego operatorem została firma Aloha Park, którą kieruje Łukasz Knysak.
Po wykonanej tutaj modernizacji terenu przez spółkę Nowa Huta Przyszłości jest tu atrakcyjny do wypoczynku. Do dyspozycji wypoczywających jest kąpielisko strzeżone w godzinach od 10 do 18. Wypożyczalnia sprzętu pływającego w postaci rowerków wodnych, kajaków i pływających desek zwanych supami. Atrakcją jest wake board czyli pływanie na desce za wyciągarką. Oczywiście jest duża oferta gastronomiczna z fast foodami, napojami i lodami. Wypoczywający mają do dyspozycji toalety i prysznice.
Tereny rekreacyjne są udostępniane 24 godziny na dobę. Jednak wjazd samochodem osobowym na parking w godzinach od 7 do 16 kosztuje 30 zł, a w godzinach od 16 do 21 - 20 zł. Jest jedynie ok. 15 miejsc na bezpłatnym parkingu dla rodzin wielodzietnych i 6 miejsc dla inwalidów Znajduje się tutaj stacja ładowania dla samochodów elektrycznych.
Kąpielisko jest strzeżone przez 2 ratowników, gdy byłem w minioną sobotę przez panów Michałów, którzy zapewnili mnie, że woda jest czysta sprawdzana przez San-Epid i ciepła, w tym dniu miała 21 st. C. Do tej pory nie było żadnych niebezpiecznych zdarzeń na kąpielisku. Ratownicy do dyspozycji mają łódkę, apteczkę i butlę z tlenem.
Obok jest wypożyczalnia sprzętu i za 50 zł można wypożyczyć sprzęt pływający na godzinę otrzymując kamizelkę ratunkową. Tutaj też można wykupić wejście na wodny tor przeszkód składający się z dmuchanego pływającego sprzętu płacąc 30 zł za 30 minut ewentualnie dopłacając po 10 zł za każde następne 15 minut. Można też wykupić abonament na cały dzień za 150 zł.
Niewątpliwą atrakcją jest możliwość pływania na desce za wyciągarką czyli sport zwany z angielska wake board. Sesja 15 minutowa kosztuje 50 zł. Można także skorzystać z szybkiego kursu pływania płacąc za 20 minut 60 zł, Taki kurs mogą odbywać także dzieci od 6 roku życia. Jak rozmawiałem z prowadzącym to stanowisko jest rozważna możliwość przeprowadzenia mistrzostw Przylasku Rusieckiego w tej dyscyplinie.
Do Przylasku Rusieckiego można dojechać na rowerze lub autobusem komunikacji miejskiej linią rekreacyjną LR 2 z dworca w Czyżynach oraz 141 z pętli w Pleszowie. Wówczas na teren wejdziemy bezpłatnie, ale za wszystkie wspomniane usługi trzeba zapłacić. Odbywają się tu także różne imprezy w sprawie których należy się kontaktować się z operatorem terenu.
(SP)


Fot. autor