Nawigacja
· Strona g³ówna
· Nowohuckie Linki
· Fotohistorie
· Szukaj
· Dzielnice
· NH - Miejsce dobre do ¿ycia
W G³osie
 Felietony
 Miss Nowej Huty -
XXI edycja

 Nowohucianie
 Humor
 Prawnik radzi
Ostatnie artyku³y
· [2024.03.15] Dro¿ej ...
· [2024.03.15] Rolnicy...
· Na niedzielê 17 marc...
· [2024.03.15] Rolnicy...
· [2024.03.08] Na ryby...
Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
· Na sprzeda¿ dzia³ka ...
· Akcja poboru krwi
· Krótkie w³osy - piel...
· Sekcja rekreacyjna G...
· TBS w nowej hucie?
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum
[2021.01.15] Porz±dki w mediach
Paliwowy koncern Orlen, w czê¶ci bêd±cy w³asno¶ci± skarbu pañstwa, przymierza siê do zakupu niemieckiej firmy, wydaj±cej w Polsce wiêkszo¶æ regionalnych dzienników. Poinformowa³ o tym dyrektor Verlagsgruppe Passau, odpowiedzialny za dzia³alno¶æ w Polsce. Tym samym nowym w³a¶cicielem udzia³ów w spó³ce Polska Press stanie siê polska firma. Od lat by³a to sytuacja niezwyk³a i niespotykana w Europie, aby zagraniczny kapita³ dominowa³ na rynku medialnym w innym pañstwie. Polska Press posiada 20 dzienników regionalnych (w tym dwa w Krakowie: „Dziennik Polski” i „Gazetê Krakowsk±”), ponadto ponad 100 lokalnych tygodników i oko³o 500 portali internetowych. Czy posiadanie 20 dzienników regionalnych, na 24 wydawane w Polsce, to nie jest niemal monopol? A przecie¿ dzia³aj± u nas tak¿e inne koncerny niemieckie, których medialny stan posiadania jest jeszcze bardziej imponuj±cy. Bauer, wydawnictwo z Hamburga, posiada oko³o 40 czasopism kolorowych, takich jak „Pani”, „Twój Styl”, „Kobieta i ¯ycie”, „Tina”, „¯ycie na Gor±co”, „Bravo”, „¦wiat Wiedzy” czy „Tele Tydzieñ”, a ponadto stacjê radiow± RMF i platformê internetow± Interia. Z kolei niemiecko-szwajcarski Ringier Axel Springer jest w³a¶cicielem dzienników „Fakt” i „Przegl±d Sportowy”, a tak¿e tygodnika „Newsweek Polska”. Do tej firmy nale¿y równie¿ najwiêkszy portal informacyjny Onet i wiele innych witryn internetowych. Jak obliczaj± fachowcy, do niemieckich w³a¶cicieli nale¿y 76 procent rynku prasowego w Polsce. Nie trzeba dodawaæ, ¿e wiêkszo¶æ mediów informacyjnych, których w³a¶cicielami s± niemieckie firmy, regularnie wspiera opozycjê i krytykuje obóz rz±dz±cy. Równocze¶nie anga¿uje siê w promowanie rewolucji obyczajowej, kszta³tuje gusty zgodne z tendencjami narzucanymi przez lewicê, a czêsto wyra¿a niechêtny stosunek do Ko¶cio³a.
Opozycja oczywi¶cie chcia³aby utrzymania niemieckiej przewagi medialnej. Zakup niemieckiej firmy przez polski koncern nazywa zamachem na demokracjê. Wszystko jest w porz±dku gdy gazety, portale czy stacje radiowe i telewizyjne atakuj± rz±d, zachwalaj± aborcjê, czy lansuj± zasadê „róbta co chceta”, gdyby jednak te same media pokazywa³y fa³sz opozycji, broni³y prawa do ¿ycia i opowiada³y siê po stronie normalnej rodziny, oznacza³oby to zagro¿enie dla demokracji i wolno¶ci s³owa. Ten sposób na mentalne skolonizowanie Polski znajduje poparcie ca³ej europejskiej lewicy, a u nas jej podkomendnych, ukrytych pod ró¿nymi partyjnymi szyldami i pos³usznie wykonuj±cymi jej polecenia. Platforma czy SLD nie maj± innego programu, jak zwalczaæ to co narodowe, tradycyjne, normalne. Polscy „Europejczycy”, którzy czêsto deklaruj±, ¿e wstydz± siê byæ Polakami, teraz stan± w obronie niemieckich gazet i bêd± k³amaæ za granic±, ¿e w Polsce jest dyktatura, ograniczanie praw obywateli, przemoc policji i cenzura.
Na szczê¶cie opozycja jest za s³aba i ma za ma³e poparcie, ¿eby powstrzymaæ zmiany, które w Polsce s± niezbêdne. Budka, Biedroñ czy Ho³ownia nie maj± szans na wyborcze zwyciêstwo, mog± wiêc tylko narzekaæ i przeszkadzaæ wszêdzie, gdzie tylko jest to mo¿liwe. Za nieca³e trzy lata znów przegraj± wybory i nadal bêd± lamentowaæ, ¿e Polacy nie chc± wyrzec siê swojej niepodleg³o¶ci, tradycji, wiary i przywi±zania do wolno¶ci.
Ryszard Terlecki
Komentarze
Brak komentarzy. Mo¿e czas dodaæ swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj siê, aby móc dodaæ komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani u¿ytkownicy mog± oceniaæ zawarto¶æ strony

Zaloguj siê lub zarejestruj, ¿eby móc zag³osowaæ.

Brak ocen. Mo¿e czas dodaæ swoj±?
 
Ten serwis u¿ywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegl±darki oznacza zgodê na to)
Prezentowane na stronie internetowej informacje stanowi± tylko czê¶æ materia³ów, które w ca³o¶ci znale¼æ mo¿na w wersji drukowanej "G³osu - Tygodnika Nowohuckiego".
Logowanie
Nazwa u¿ytkownika

Has³o



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj siê

Nie mo¿esz siê zalogowaæ?
Popro¶ o nowe has³o
Reklama


Wygenerowano w sekund: 0.06 27,103,472 unikalnych wizyt