Znów można podziwiać fontanny nad zalewem
Dodane przez Administrator dnia 18/05/2024 14:08:47
Nad zalewem przy ul. Bulwarowej znów można oglądać pływające fontanny z barwnym pokazem wody i świateł. Dzięki znajdującej się na brzegu konsoli sterowania manualnego, każdy ma możliwość uruchomienia pokazów wody i świateł w taki sposób, jak mu w duszy gra! Konsola posiada czujniki zbliżeniowe w kształcie, jaki odpowiada rozmieszczeniu agregatów fontannowych na wodzie, co ułatwia zabawę strumieniami wody.
Każdy czujnik przypisany jest do pojedynczego strumienia wody. W momencie, gdy któryś z czujników wykryje zbliżenie dłoni, to fontanna przechodzi z trybu automatycznego w tryb manualny. Osoba bawiąca się konsolą jest w stanie dłońmi uruchomić dwa strumienie wody. Aby zadziałały wszystkie, potrzebne jest współgranie kilku osób, co daje możliwość ciekawej zabawy. Fontanna powraca w tryb pracy automatycznej zawsze, gdy przez 10 sekund nie będzie żadnej zmiany działania strumieni.
Tryb automatyczny to dwa pokazy światła i wody uruchamiane naprzemiennie co 20 minut. Pierwsza cześć pokazu trwa osiem, druga dwanaście minut. Rozpoczynając od pełnej godziny, strumienie wody z poszczególnych dysz uruchamiane są tak, aby efektownie zaprezentować możliwości „tańczącej” fontanny. W dzień działają fontanny naturalne, bezbarwne, natomiast fontanny kolorowe uruchamiane są po zmierzchu. Bawić wodą i światłem będziemy mogli się do godz. 22, a w weekendy do 23.
(f)


Fot. Agnieszka Łoś