72. Nowa Huta. Dlaczego Nie?! NA JUBILEUSZ SZPITALA
Dodane przez Administrator dnia 18/11/2023 22:22:17
W najbliższym czasie mieszkańcy Nowej Huty będą mieli okazję wziąć udział w wyjątkowym koncercie dedykowanym Szpitalowi Specjalistycznemu im. Ludwika Rydygiera z okazji 30-lecia jego istnienia. Wydarzenie, w ramach cyklu "Nowa Huta. Dlaczego Nie?!" odbędzie się we wtorek 21 listopada 2023 roku o godzinie 19:00 w Teatrze Łaźnia Nowa, os. Szkolne 25.
W trakcie wydarzenia wystąpi zespół Bester Quartet, który jest znany z wyjątkowego podejścia do muzyki. Grupę tworzą czterej wybitni instrumentaliści, wykształceni muzycy klasyczni i jazzowi. Ich twórczość charakteryzuje szeroki przekrój stylistyczny, w którym łączą elementy muzyki klasycznej, jazzowej, awangardowej i współczesnej kameralistyki, wykorzystując improwizację jako fundament do tworzenia niepowtarzalnych form instrumentalnych. Zespół Bester Quartet jest nowym obliczem legendarnej formacji The Cracow Klezmer Band, która powstała w 1997 roku w Krakowie. Dzięki oryginalnemu i odważnemu repertuarowi oraz wyjątkowym kompozycjom, zespół zdobył uznanie zarówno krytyków muzycznych, jak i publiczności na całym świecie.
Koncert jest częścią cyklu „Nowa Huta. Dlaczego Nie?!”, w ramach którego zapraszamy mieszkańców Nowej Huty na bezpłatne koncerty w różnych przestrzeniach już od kilkunastu lat. Tą odsłoną cyklu chcielibyśmy uhonorować Dyrekcję oraz pracowników Szpitala Specjalistycznego im. Ludwika Rydygiera z okazji pięknego jubileuszu 30-lecia. To jeden z trzech najlepszych szpitali w Polsce, a jego imponująca pozycja to efekt ciężkiej pracy i zaangażowania wszystkich pracowników placówki. Koncert poprowadzi Lidia Jazgar. Wstęp wolny.
Wydarzeniu towarzyszyć będzie kwesta na rzecz Hospicjum św. Łazarza w Krakowie. Obowiązują bezpłatne wejściówki dostępne u Organizatora (Dział Imprez i Promocji Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta Os. Centrum A 6a, tel. 573 792 966).
Organizatorzy: Porozumienie Dzielnic Nowohuckich – Dzielnice: XIV - Czyżyny, XV -Mistrzejowice, XVI - Bieńczyce, Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta. Partnerzy: Art. Blue Lidia Jazgar, PPU Fares Sp. z o.o., MPEC S.A. w Krakowie. Patroni medialni: Dwutygodnik Miejski Kraków.pl, Radio Kraków, Głos Tygodnik Nowohucki.
(f)