KONCERT POLSKI
Dodane przez Administrator dnia 12/11/2023 10:20:19
Listopad to tradycyjnie miesiąc zadumy oraz pamięci narodowej. Z tej okazji zapraszamy na „Koncert Polski”, któremu przyświecać będzie cytat Marii Konopnickiej „Ojczyzna moja – to ta ziemia droga, gdziem ujrzał słońce i gdziem poznał Boga”. Koncert odbędzie się 29 listopada 2023 r. w Auli kościoła pw. Św. Józefa Oblubieńca NMP, os. Kalinowe 5 w Krakowie. Rozpoczęcie o godz. 17.00.
Będzie to wydarzenie z udziałem Międzyszkolnego Ludowego Zespołu Pieśni i Tańca Krakowiak, Żeńskiego Chóru Enigma z Gminnego Ośrodka Kultury z Klucz, dzieci z grupy teatralnej oraz wokalistek z Młodzieżowego Domu Kultury im. Janusza Korczaka.
W programie poezja i pieśni o tematyce niepodległościowej oraz tradycyjne tańce ludowe. Publiczność usłyszy między innymi wiersz Marii Konopnickiej „Ojczyzna moja” oraz pieśni „Białe róże”, czy „Pierwsza Brygada”. Zespół Pieśni i Tańca przygotuje pokaz "Poloneza" oraz "Krakowiaka".
Organizatorem jest Młodzieżowy Dom Kultury im. Janusza Korczaka w Krakowie, który od wielu lat realizuje wydarzenia o charakterze patriotycznym. Kolejna rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości jest doskonałą okazją do zaproszenia mieszkańców Nowej Huty, aby wspólnie świętować i wyrażać uczucia patriotyczne.
Wstęp bezpłatny.
(f)