Po 371 dniach przerwy – Filia 48 Biblioteki Kraków znów zaprasza
Dodane przez Administrator dnia 24/10/2021 19:02:13
W ubiegły czwartek, 14 października, po gruntownym remoncie otwarta została Filia nr 48 (os. Bohaterów Września 26) Biblioteki Kraków. Nowoczesne wnętrza, bogate wyposażenie oraz zbiory, profesjonalna obsługa i Centrum Wiedzy o Nowej Hucie – to wyznaczniki tej Filii. Po 371 dniach przerwy, na gości czekają również niespodzianki…
W odnowionej Filii czytelnicy będą mogli korzystać ze zbiorów oraz zwiedzić jej przestrzenie, to w końcu jedna z największych bibliotek w Krakowie. W niej będzie można skorzystać z bogatego księgozbioru dla dorosłych i dzieci, zasobnej wypożyczalni najnowszych i najbardziej lubianych gier planszowych. Poza tym, także ze sprzętu komputerowego dla osób z niepełnosprawnościami oraz czytników e-booków. W Filii znajduje się również strefa wypoczynkowa do relaksu z książką i kawą w ręku.
Wyróżnikiem jest realizacja projektu Centrum Cyfryzacji Wspomnień, który umożliwia bezpłatne kopiowanie archiwalnych nagrań z kaset VHS, magnetofonowych, płyt winylowych oraz zeskanowanie zdjęć do postaci cyfrowej.
Projekt „Biblioteka zmian – zakup wyposażenia do Filii nr 48 Biblioteki Kraków na potrzeby prowadzenia działalności kulturalnej” dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.
(f)