Z księgarskiej półki – Tkliwość, czyli o jesieni życia
Dodane przez Administrator dnia 07/08/2021 13:51:24
Opowieść o przebłyskach codzienności, o których myślimy bardzo rzadko. Najnowsza powieść Jagody Grudzień jest już dostępna! „Tkliwość” ukazała się nakładem wydawnictwa Novae Res.
Wyobraź sobie siebie za trzydzieści lat. A teraz dodaj jeszcze dziesięć. Dużo, prawda? Czy boisz się starości? Czy boisz się chorób, zależności od innych, braku pieniędzy, Alzheimera, Parkinsona, samotności i bezradności wobec powolnego rozpadu własnego ciała? „Jesień życia” – jak ją zwykle elegancko określamy – niejedno ma imię. Ta książka porusza jej najintymniejsze aspekty. Odwiedzając wraz z autorką brytyjskich seniorów, możemy stanąć oko w oko z własnymi, na co dzień skrywanymi lękami. Bo kto by w ogóle myślał o tym, co będzie za czterdzieści lat…? Czasami warto. Na przykład po to, by przekonać się, że starość to nie tylko smutek. To także godność, doświadczenie, ironia i poczucie humoru.
Jagoda Grudzień – urodziła się w 1988 roku. Studiowała literaturoznawstwo i teatrologię w Polsce i w Norwegii. Zawodowo pisze (audiodeskrypcje, scenariusze audiowycieczek, teksty publicystyczne), czyta (książki i czasopisma przed ich wydrukowaniem) i nagrywa (audiodeskrypcje do filmów), działając przede wszystkim na polu dostępności kultury. Wspiera środowisko osób niewidomych i słabowidzących. Jej powieść „Erasmopeja” (2014) zwyciężyła w konkursie Forum Akademickiego „Studenckie czasy”. Autorka mieszka w Krakowie.
Książka jest dostępna na stronie: https://zaczytani.pl/
(f)


Jagoda Grudzień, Tkliwość, Wydawnictwo Novae Res, Gdynia 2021, stron 215.