Zielono mi
Dodane przez Administrator dnia 16/04/2021 20:14:11
To projekt, który połączył wiele osób i środowisk. Zrealizowana na terenie Przedszkola nr 110 inicjatywa lokalna jest dowodem na to, że w jedności siła. W jej realizację zaangażowali się rodzice dzieci, radni Nowej Huty, przedstawiciele Zarządu Zieleni Miejskiej oraz wszyscy, którzy wsparli pomysł przez datek na portalu Zrzutka.pl
Inicjatywa lokalna to forma współpracy jednostek samorządu terytorialnego z ich mieszkańcami, w celu wspólnego realizowania zadania publicznego na rzecz społeczności lokalnej. Jeśli razem z innymi mieszkańcami macie pomysł lub chcecie rozwiązać lokalny problem – możecie zrealizować go korzystając ze wsparcia Rady Dzielnicy i zgłaszając wniosek o inicjatywę lokalną do Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia” – czytamy na stronie dialogu społecznego. W tej właśnie formie zrealizowany został pomysł „Zielono mi – odnawiamy trawnik przedszkolny”. Dzięki współdziałaniu wielu osób i podmiotów już niedługo dzieciaki z przedszkola na os. Kolorowym będą mogły bawić się w odnowionym ogrodzie przedszkolnym. Za pośrednictwem naszej gazety Dyrekcja i pracownicy Samorządowego Przedszkola nr 110 w Krakowie pragną podziękować wszystkim osobom, które wsparły inicjatywę lokalną „Zielono mi – odnawiamy trawnik przedszkolny” i swoim zaangażowaniem doprowadziły do końca realizacji tego przedsięwzięcia. Szczególne podziękowania pragniemy złożyć na ręce radych Dzielnicy XVIII, to dzięki ich bezcennej pomocy i poświęceniu w rozpropagowanie inicjatywy, została nawiązana współpraca Zarządem Zieleni Miejskiej w Krakowie. Ogromne podziękowanie przekazujemy Radzie Rodziców Samorządowego Przedszkola nr 110 z os. Kolorowego. To dzięki ich aktywności i zaangażowaniu w sprawę odnowy ogrodu przedszkolnego inicjatywa lokalna zakończyła się pomyślnie. Zorganizowana właśnie przez RR akcja charytatywną pod nazwą „Zielono mi - Zrzutka.pl”, pomogła zebrać kwotę 2480 zł. Zbiórka pieniężna pozwoliła na zakup trawy 70 kg i nawozu 90 kg. Teraz pozostaje czekać na efekt finalny w postaci pięknego trawnika.
Ten z pozoru mały, ale dla tej przedszkolnej społeczności bardzo znaczący sukces ma wielu ojców, ale wyjątkowo są to osoby faktycznie zaangażowane a nie tylko „podpisujące się” pod pomysłem. Może „Zielono mi” będzie inspiracją dla innych? Warto pamiętać o tej formie jaką jest inicjatywa lokalna, warto z niej korzystać.
(ał)