W Nowej Hucie rusza Park Krakowskich Legend
Dodane przez Administrator dnia 16/01/2021 17:39:42
Figury świetlne Smoka Wawelskiego i Bazyliszka, legendy opowiedziane przy pomocy animacji i mappingu, a także liczne interaktywne instalacje – to wszystko i wiele więcej dostępne już od 16 stycznia w krakowskiej Nowej Rezydencji. Właśnie wtedy ruszy wyjątkowa, w pełni bezpieczna wystawa plenerowa o nazwie Park Krakowskich Legend.
Ta przeznaczona dla całych rodzin atrakcja przeniesie nas w świat zarówno tych słynnych, jak i mniej znanych krakowskich opowieści. Dzięki nowoczesnym technologiom i multimediom, każdy gość poczuje się jak naoczny świadek magicznych wydarzeń, a dzięki instalacjom rozszerzonej rzeczywistości będzie mógł także wejść w role samych bohaterów.
Historie opowiadane będą na 5000 m2 majestatycznego dziedzińca i klimatycznego ogrodu Nowej Rezydencji, czyli miejsca kultury i spotkań zlokalizowanego w jednym z budynków Centrum Administracyjnego Nowej Huty przy ulicy Ujastek 1. Park otwarty będzie codziennie od 16:00 do 22:00, a kasy zamykane o 21:00. O 21:00 możliwe będzie także ostatnie wejście do Nowej Rezydencji. Ceny biletów zaczynają się od 16 zł i dostępne są także zniżki oraz promocyjne pakiety dla rodzin. Wejściówki można zdobyć od 16 stycznia w kasie przed wejściem do Parku lub już teraz kupić je online na www.parkkrakowskichlegend.pl
Wystawa potrwa do 16 marca 2021.
Partnerem Nowej Rezydencji jest Nowe Centrum Administracyjne.
* * *
Nowa Rezydencja to miejsce pełne muzyki, kultury, dobrego jedzenia i ciekawych spotkań, które wystartowało w lipcu 2020 roku na terenie dawnego Centrum Administracyjnego Nowej Huty. W ciągu trzech letnich miesięcy zorganizowano tam liczne koncerty z elektroniką, jazzem i hip hopem, a także targ street foodowy, warsztaty, panele oraz kino letnie. Najnowszym przedsięwzięciem odpowiadającym nie tylko na potrzeby mieszkańców Krakowa, ale też na obostrzenia epidemiczne, jest multimedialna wystawa o krakowskich legendach.
(f)