I Ty zostań działkowcem – Spędź wakacje 2020 na ROD ...
Dodane przez Administrator dnia 15/05/2020 17:52:27
Posiadanie ogrodu działkowego jest marzeniem niejednego zapracowanego człowieka, przy biurku i nie tylko. Atrakcyjne od lat Rodzinne Ogródki Działkowe, podczas tego lata – gdy wyjazdy mogę być mocno ograniczone, na pewno zyskają jeszcze na popularności. Zwłaszcza, że w tych miejscach naprawdę dużo się dzieje – czego przykładem może być Rodzinny Ogród Działkowy „Wisła”.
Posiadanie własnego ogrodu działkowego wiąże się ze swobodnym korzystaniem ze swojego kawałka dzierżawionej ziemi dla rekreacji, wypoczynku, pracy fizycznej po pracy umysłowej przed komputerem, oraz z nieograniczoną możliwością korzystania z witaminy D ze słońca, które zaspokaja aż 90 % dziennego naszego zapotrzebowania, a do tego wzmacnia odporność naszego organizmu na choroby.
Każdy działkowicz na swój sposób korzysta ze swojego kawałka ziemi i nieba. Jedni urządzają sobie ogródek typowo dla rekreacji, lub jak dawniej częściej bywało, dla zaopatrzenia swoich domowych spiżarni, aby rozkoszować się wspaniałymi smakami własnych plonów, oczywiście bez konserwantów.
Droga do stania się działkowiczem jest prosta, tyle, że może to trochę potrwać, ponieważ jest kolejka chętnych do wejścia z szerokim uśmiechem na własną działkę. Działkowicze swoje ogródki sprzedają, a czasem są wolne działki do przydziału, dlatego, aby stać się szczęśliwym posiadaczem działki trzeba najpierw wybrać sobie ogród działkowy, których na terenie Krakowa nie brakuje. Wybierać należy tak, aby było ładne miejsce i dobry dojazd, a następnie skontaktować się z zarządem Rodzinnego Ogrodu Działkowego poprzez stronę internetową, czy facebook. Wpisać się do kolejki oczekujących, po uprzednim złożeniu podania, lub czytać ogłoszenia na tablicach informacyjnych w ogrodach, dla zakupu bezpośredniego, i już.
Wybór ogrodu ma niebagatelne znaczenie, ponieważ lepiej jest spędzać czas z dala od miejskiego zgiełku i taki ogród jest nad samą Wisłą - Rodzinny Ogród Działkowy „Wisła” przy ulicy Klasztornej przy Lasku Mogilskim. Prawda, że ładne miejsce? Za takim wyborem przemawia wiele czynników, nie tyle samo położenie. Ogród jest otwarty nie tylko dla działkowiczów, ale również dla mieszkańców (oczywiście po poluzowaniu restrykcji związanych z koronawirusem).
W ogrodzie jest bardzo prężnie działający zarząd, który stara się zaspokoić wymagania wszystkich działkowiczów w zakresie wykorzystania swojej działki. Podejmuje też wiele inicjatyw, które zaspokajają potrzeby kulturalno – rozrywkowe. Są to w imprezy otwarte, finansowane głównie z dotacji UMK oraz przez sponsorów zewnętrznych (firmy).
* * *
W tym roku czekamy niecierpliwie na poluzowanie restrykcji związanych z koronawirusem, aby znowu organizować cykliczne imprezy dla dzieci i dorosłych, takie jak:
- Dzień Dziecka ze wspaniałymi atrakcjami dla dzieciaków,
- spotkania Wielkanocne i Noworoczne,
- sadzenie kwiatów i drzew na terenie Nowej Huty,
- akcja przekazania cebulek i kłączy dla Hospicjum Św. Łazarza,
- akcje sprzątania rzeki Dłubnia, wraz z Fundacją EcoTrawel,
- spływy kajakiem rzeką Dłubnią z grillem po spływie w naszym ogrodzie kończyły się nie raz,
- warsztaty różnego rodzaju dla dzieciaków małych i większych, sadzenie cebulek kwiatowych, warsztaty plastyczne, robienie karmników dla ptaków, warsztaty świąteczne robienia bombek choinkowych i wiele innych,
- Dożynki połączone z obfitym posiłkiem, tańcami i występami zespołów,
- wyjazdy na grzyby,
- Dzień Seniora, czyli różnego rodzaju badania dla seniorów.
W tym roku planujemy wykonać ogród deszczowy.
- No i, oczywiście na deser dla dzieciaków, spotkanie z Mikołajem, prezentami i przelotem nad ogrodem Mikołaja z reniferami przy ładnej pogodzie. Natomiast nie należy nastawiać się na wjazd Mikołaja saniami, no chyba, że wcześniej Mikołaj sypnie śniegiem.
Pozdrawiamy i życzymy zdrowia.
Zarząd Rodzinnego Ogrodu Działkowego
* * *
Zainteresowanych działalnością ROD Wisła, oraz pragnących dołączyć do działkowców zapraszamy w to wyjątkowe miejsce, a na razie na stronę i funpage https://www.facebook.com/rodwisla/ , https://rodzinnyogrodwisla.pl.tl/
(ał)