Drugie życie starych pieców nagrodzone – Złoty Spinacz za piece
Dodane przez Administrator dnia 20/12/2019 20:43:48
Złoty Spinacz w kategorii „Przemysł i infrastruktura” powędrował do ArcelorMittal Poland i firmy MSL za projekt „Jutro Bez Smogu – Drugie życie starych pieców”: W siedemnastej edycji konkursu, organizowanego przez Związek Firm Public Relations „Złote Spinacze”, jury przyznało 20 Złotych, 34 Srebrne oraz 29 Brązowych Spinaczy w 31 kategoriach. Konkurs ma charakter otwarty i skierowany jest do wszystkich podmiotów realizujących projekty z sektora public relations w Polsce. Jego celem jest podnoszenie standardów oraz zwiększanie profesjonalizmu w branży public relations – poinformowano w komunikacie.
Jury, które ocenia zgłoszone projekty, składa się z przedstawicieli organizacji biznesowych i pozarządowych, praktyków i ekspertów branży PR oraz mediów w Polsce, a także autorytetów środowiska akademickiego.
Krakowski, wspólny projekt ArcelorMittal Poland i firmy PR MSL, dzięki któremu można było zyskać od stalowej firmy dodatkowy bonus – 150 złotych za wymianę starego pieca grzewczego, spotkał się z zainteresowaniem mieszkańców.
W sumie – przez dwa lata – na rzecz mieszkańców, którzy zlikwidowali stare kopciuchy, wypłacono 1441 bonusów. Dodatkowo – z zezłomowanych starych palenisk, po przetopieniu, powstało 350 stojaków rowerowych. Wykonano je według projektu, jaki wybrali mieszkańcy Krakowa w internetowych głosowaniach. Wzięło w nich udział ponad 20 tysięcy krakowian.
Stojaki ustawione zostały przed krakowskimi uczelniami, szkołami, placówkami kultury.