Rodzinny Trush Run Nowa Huta
Dodane przez Administrator dnia 27/09/2019 22:24:45
Pierwszy Rodzinny Trash Run to marszobieg i sprzątanie: ruch i dbanie o środowisko w jednym. Łączy rodzinną aktywną przygodę na łonie natury z elementami edukacji ekologicznej, jaką jest tak ważna segregacja śmieci. Trush Run organizuje Fundacja Ecotravel, wśród wspierających inicjatywę jest ArcelorMittal Poland.
Trash Run, który odbędzie się 29 września br., obejmować będzie okolice Zalewu Nowohuckiego i Dłubni.
Nie będzie to bieg wyczynowy, ale dostępny dla każdego, kto chce pomóc w sprzątaniu okolicy i przy tym świetnie się bawić z całą rodziną. To również okazja na poznanie nieznanych dotąd przesmyków, przełajowych skrótów i ciekawych miejsc. Początek – przy Zalewie Nowohuckim (ul. Bulwarowa, parking przy Domu Wędkarza). Zapisy trwają!
Dla wszystkich chętnych, którzy będą chcieli się przebrać na miejscu w sportowe stroje, będzie czekać do tego przeznaczony namiot.
Przed startem wszyscy uczestnicy wezmą udział w prelekcji dotyczącej prawidłowego segregowania śmieci. Zdobyta wiedza będzie następnie weryfikowana na mecie, bo odpowiednio posegregowane śmieci do odpowiedniego worka będą miały tu niebagatelne znaczenie!
Pierwszy Trash Run w Nowej Hucie zakończy się w Yacht Klubie Polskim Kraków w Mogile. Na mecie na każdego będzie czekać nagroda w postaci medalu i regeneracyjny posiłek (wegetariański).
Zwycięzcą zostanie ta 2-osobowa drużyna, która zmieści się w regulaminowym czasie 75 minut i najdokładniej wysegreguje zebrane śmieci do worków.
Zgłoszenia – wyłącznie drogą email na adres: ola.wyszynska@fundacjaecotravel.pl na 48 godzin przed rozpoczęciem zawodów czyli dokładnie do 27.09.2019 do godz. 9.00.
Program Trash Run Nowa Huta
godz. 9.00 – zbiórka uczestników na starcie, potwierdzenie obecności w biurze zawodów, rozdanie pakietu startowego.
godz. 10.00 | Prelekcja o segregacji śmieci dla uczestników i kibiców.
godz. 11.00 | Start