Usuwamy skutki pożaru
Dodane przez Administrator dnia 23/08/2019 21:49:41
15 sierpnia ok. godz. 14 w krakowskiej hucie zapalił się taśmociąg transportujący koks. Dym widoczny był z daleka, gdyż taśmociąg znajduje się na wysokości kilkunastu metrów nad ziemią.
Na miejsce od razu przybyła zakładowa straż pożarna wraz z jednostkami Państwowej Straży Pożarnej. O zdarzeniu poinformowana została Komenda Wojewódzka Straży Pożarnej i Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska.
Udało się ograniczyć zasięg pożaru by zapobiec jego rozprzestrzenieniu się na inne instalacje. Około godziny 18 ogień został ugaszony.
Po szczegółowym przeglądzie stanu instalacji będziemy mogli ocenić rozmiar szkód. Nie znamy jeszcze przyczyny powstania pożaru. W tej kwestii przeprowadzone zostanie szczegółowe dochodzenie – mówi Marzena Rogozik z Biura Komunikacji krakowskiej huty.
Przyczyny powstania pożaru ustali powołana w tym celu komisja – wyjaśnia Tadeusz Techmański, zastępca komendanta zakładowej straży pożarnej.
Wielki piec nie został wyłączony z eksploatacji. Obecnie koks podawany jest do pieca jednym z dwóch transporterów, który nie był objęty pożarem.
Usuwamy już skutki pożaru. W najbliższych dniach, pierwszy taśmociąg będzie gotowy – zapewnia dyrektor Grzegorz Maracha.