Przetarg na przebudowę ul. Klasztornej ogłoszony
Dodane przez Administrator dnia 26/07/2019 20:32:25
Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie ogłosił przetarg na przebudowę ul. Klasztornej. Prace obejmą odcinek od ul. Żaglowej do ronda przy moście Wandy. Zgodnie z planem otwarcie ofert zaplanowane jest po 19 sierpnia.
Przed dwoma tygodniami Rada Miasta Krakowa podjęła decyzję wskazaniu ZIM w Krakowie jako realizatora przebudowy ul. Klasztornej. Wcześniej, za fazę przygotowawczą nowohuckiego zadania odpowiadał Zarząd Dróg Miasta Krakowa, który zlecił opracowanie dokumentacji projektowej uzyskał decyzję ZRID.
- Wiemy, jak oczekiwana jest to inwestycja. Dlatego, aby przyspieszyć wybór wykonawcy, dokumenty do rozpisania przetargu zaczęliśmy przygotowywać już jakiś czas temu. Chcieliśmy być przygotowani z ogłoszeniem zamówienia zaraz po decyzji Rady Miasta o wskazaniu nas jako realizatora – podkreśla Łukasz Szewczyk, p.o. dyrektora ZIM w Krakowie.
Na czym będzie polegać przebudowa ul. Klasztornej? Zakres prac obejmuje m.in. rozbudowę układu drogowego, przebudowę oświetlenia drogowego i sieci podziemnych – wodociągu, gazociągu, sieci telefonicznej i energoelektrycznej – budowę kanalizacji deszczowej wraz z przepompownią i zbiornikiem retencyjnym. Tam gdzie jest to konieczne zostaną przebudowane i ustawione ekrany akustyczne.
Przetarg ogłoszony przez ZIM obejmuje też budowę sieci kanalizacji sanitarnej DN 400 mm o długości całkowitej około 1000 metrów od ul. Syrachowskiej do ul. Longinusa Podbipięty oraz od ul. Syrachowskiej do ul. Odmętowej wraz z przyłączami. Jest to możliwe na podstawie porozumienia z MPWiK SA.
Zgodnie z aktualnym założeniem, prace budowlane powinny rozpocząć się wiosną 2020 roku, po rozstrzygnięciu przetargu na realizację i wyłonieniu wykonawcy.
(red)