11 beneficjantów minigrantów ArcelorMittal Poland – NA RZECZ KRAKOWA
Dodane przez Administrator dnia 12/07/2019 21:57:03
ArcelorMittal Poland oraz Miasto Kraków w maju zaprosili przedstawicieli organizacji pozarządowych do udziału w programie grantowym „Działamy lokalnie”. Do konkursu zostały zaproszone stowarzyszenia, fundacje, spółdzielnie socjalne oraz grupy nieformalne, które działają na rzecz mieszkańców miasta.

Organizacje miały za zadanie zaprezentować swoją działalność na rzecz Krakowa oraz przedstawić projekt skierowany do jej mieszkańców w ramach obszarów: ekologia, zdrowie, bezpieczeństwo, edukacja. Na cały projekt ArcelorMittal Poland przeznaczył 100 000 zł. Kwota została podzielona na 11 wybranych projektów, które zostaną zrealizowane do końca listopada tego roku. Zobaczcie, kto zwyciężył:
1. Stowarzyszenie Integracji oraz Aktywizacji Zawodowej i Społecznej Osób Niepełnosprawnych „EMAUS” – O ekologię zadbamy i okolice zalewu Zesławic i nie tylko posprzątamy.
2. Stowarzyszenie Lajkonik – Senior za kierownicą.
3. Fundacja Ecotravel – ArcelorMittal & Ecotravel Rodzinny Trash Run Nowa Huta.
4. Towarzystwo Teatralne KAPRYS – Wieczory ze Straussem.
5. Bank Żywności w Krakowie – Eco wyprawa śladem żywności.
6. Grupa Nieformalna „HALO” reprezentowana przez Fundację Indywidualności Otwartych – Ekologicznie nastawieni – Kreacja natury i zabawy.
7. Stowarzyszenie Dobrze – Jestem taki jak Ty! Rozmowy z przedszkolakami o niepełnosprawności.
8. Fundacja Współpracy Polsko-Ukraińskiej „U-WORK” – Nowi krakowianie poznają swoje miasto.
9. Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty – Kombinator twórczy.
10. Fundacja ZUPA – Niemieszkalny Kraków.
11. Stowarzyszenie Na Rzecz Integracji – Historia Grodu Kraka oczami krakowiaka.

* * *
Łącznie w tegorocznej edycji programu „Działamy lokalnie” ArcelorMittal Poland, na rzecz mieszkańców miast i gmin w których znajdują się oddziały firmy, zostaną zrealizowane 44 projekty: w Dąbrowie, Zdzieszowicach i Krakowie.