Kwitnąca Nowa Huta
Dodane przez Administrator dnia 07/05/2018 22:21:20
Mają Japończycy swoje Święto kwitnącej wiśni, kiedy to kilka dni podziwiają całymi rodzinami kwitnące drzewka wiśni, ale i mieszkańcy nowohuckich osiedli narzekać nie mogą. Wiosną także Nowa Huta – wybucha …zielenią. I nie dotyczy to wyłącznie mieszkających w pobliżu parku Wiśniowy Sad pomiędzy osiedlami Kolorowym i Spółdzielczym, ale wszelkich innych parków osiedlowych i skwerów.
W ostatnich dniach zakwitły tam krzewy i zazieleniły się drzewa, kwiatową feerią barw potwierdzając niejako że Nowa Huta była zaprojektowana także jako oaza zieleni.
Zarząd Zieleni Miejskiej nie chce być gorszy. Powstają parki kieszonkowe, a na przystankach – mini kwietniki. Taki oto przystanek kwietny: czworoboczna ławka wokół rosnącego pośrodku drzewa, z nasadzonymi niżej stokrotkami - pojawił się przy Teatrze Ludowym.
Kwiaty kwitną, pasażerowie i nie tylko mogą usiąść i odpocząć. W tych okolicznościach oczekiwanie na autobus będzie na pewno przyjemniejsze.
Takie zielone przystanki pojawiły się – obok Teatru Ludowego – jeszcze w 3 miejscach
Pergolę z ławeczkami ustawiono na przystanku tramwajowo-autobusowym Centrum Kongresowe ICE, moduły płotków wygradzających - na przystanku tramwajowym Rondo Grzegórzeckie, a kolejną pergolę z ławeczkami, na przystanku autobusowym przy Uniwersytecie Rolniczym.
(l)