Nowa Huta w czterech smakach - wiosna
Dodane przez Administrator dnia 05/04/2018 20:18:35
Wiosenny bieg i nordic walking w Nowej Hucie NOWA HUTA W CZTERECH SMAKACH odbył się w Wielką Sobotę. Druga już impreza z tego, coraz bardziej rozpoznawalnego, cyklu miała miejsce 31 marca przy Zalewie Zesławickim. Wydarzenie, tradycyjnie, połączone zostało z akcjami charytatywnymi. Jedną z wyróżniających ten bieg rzeczy są… wyjątkowe medale.

NOWA HUTA W CZTERECH SMAKACH to cykl biegów crossowych w czasie 4. pór roku w 4. wyjątkowych miejscach Nowej Huty. Każdy bieg to trasa około 10 km. Zawodnik, który przebiegnie 4 biegi w roku, pokonuje dystans maratonu. Cykl biegów po największej i najbardziej zielonej dzielnicy Krakowa, organizowany jest drugi rok z rzędu i z każdą kolejną edycją gromadzi coraz więcej zawodników. W tym roku, do biegaczy dołączyli entuzjaści nordic walking.
W każdym wydarzeniu w ramach cyklu, na finiszujących czeka medal w kształcie jednego z nowohuckich osiedli. Tym razem, biegacze otrzymywali na mecie osiedle Ogrodowe. Wszystkie medale w ramach cyklu utworzą kolorową mapę Nowej Huty.
Trasa biegu i nordic walking NOWA HUTA W CZTERECH SMAKACH – WIOSNA prowadziła przy zbiornikach Zalewu Zesławickiego. Najszybsi zawodnicy biegu pokonali trasę w 44-57 minut. Najszybsze zawodniczki w 50 – 53 minuty.
„W czasie naszych zawodów, biegacze poznają siebie nawzajem, poznają Nową Hutę, jej potencjał treningowy i urok terenów zielonych. Jest życzliwie, przyjaźnie - stawiamy na integrację nad rywalizacją. Chcemy, żeby każdy czuł się na mecie wyjątkowo.” – mówi Paweł Derlatka, kierownik i główny pomysłodawca zawodów.
Tym razem Nowa Huta smakowała wiosennym deszczem, pikantną zupą z zielonych warzyw po biegu – właśnie taki posiłek regeneracyjny wybrali w głosowaniu przed zawodami biegacze - i miodowym ciastem.
„Świetny klimat, ciekawe i dobrze oznaczone trasy, porządne "zaplecze" (jedzenie, picie, depozyty).” – na portalu społecznościowym pisze o zawodach jeden z uczestników.
„W NOWA HUTA W CZTERECH SMAKACH uczestniczy coraz więcej biegaczy z psami. Bardzo nas to cieszy. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczą w akcji Człowiek zwierzakowi bratem – zbiórce rzeczy dla bezdomnych psiaków. Kilkadziesiąt kilogramów jedzenia, koce i legowiska zebrane w Biurze zawodów trafią do podopiecznych zaprzyjaźnionej Fundacji Człowiek dla zwierząt.” – mówi Magdalena Zyguła, Prezes Zarządu Fundacji 4 Alternatywy, Organizatora zawodów.
„Druga zbiórka prowadzona przez Fundację 4 Alternatywy dotyczy odzieży sportowej dla pacjentów Ośrodka MONAR w Krakowie. Pełen worek butów biegowych, koszulek i bluz sportowych przekazanych przez zawodników trafił do Ośrodka zaraz po wydarzeniu.” – dodaje Piotr Jasiński z Fundacji 4 Alternatywy.
Kolejne, letnie, zawody w ramach cyklu Nowa Huta w czterech smakach odbędą się 9 czerwca 2018 r. przy Łąkach Nowohuckich. Zapisy zostaną uruchomione tuż po Świętach Wielkanocnych.
WYNIKI: Bieg Nowa Huta w czterech smakach - WIOSNA
Podium Kobiety:
Karolina Piątek, czas 00:50:23
Sylwia Wiatr, czas 00:53:14
Iwona Flaga, czas 00.53.51
Podium Mężczyźni:
Marcin Dzierwa, czas 00:44:45
Jacek Dudek, czas 00:45:24
Daniel Żuchowski, czas 00:47:11
WYNIKI: Nordic walking Nowa Huta w czterech smakach - WIOSNA
Podium Kobiety:
Dorota Rejman
Joanna Bogdał
Daria Kobiela
Podium Mężczyźni:
Karol Stiller
Mariusz Paździora
Jacek Tyczewski
Więcej informacji:
www.ultratrailmalopolska.pl
www.facebook.com/NowaHutawczterechsmakach
(ał)


Autorzy fotografii: Maria Olejko i Michał Rdzanek