Od węzła Igołomska do węzła Widoma w gminie Iwanowice – Wybrano wykonawcę kolejnego odcinka drogi S7
Dodane przez Administrator dnia 09/03/2018 11:31:05
Jak poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, we wtorek 6 marca br. wybrany został wykonawca, który ma zaprojektować i wybudować drogę ekspresową S7 na odcinku od węzła Igołomska w Krakowie do węzła Widoma w gminie Iwanowice. To odcinek od długości 18,3 km. Drogę zaprojektuje i wybuduje firma Salini Impregilo z Włoch za 1,072 mld zł. Inwestycja ma zostać zrealizowana w ciągu 34 miesięcy i ma być objęta dziesięcioletnią gwarancją.
Zakres planowanej inwestycji obejmuje m.in: realizację drogi ekspresowej S-7 jako drogi dwujezdniowej z pasem dzielącym ziemnym oraz pasami awaryjnymi; budowę węzłów drogowych łączących S-7 z istniejącym układem komunikacyjnym; budowę obiektów inżynierskich w ciągu planowanej drogi ekspresowej i w ciągu dróg krzyżujących się z nią (wraz z wykonaniem, w niezbędnym zakresie, korekty przebiegu tych dróg na odcinkach dojazdów do obiektów); budowę elementów odwodnienia drogi i obiektów towarzyszących oraz budowę dróg dojazdowych.
Oddanie do użytku tego odcinka drogi ekspresowej domknie północno-wschodnie obejście Krakowa dla samochodów i ograniczy ruch tranzytowy przez Nową Hutę.
(f)