Nowe możliwości dla seniorów Nowej Huty
Dodane przez Administrator dnia 23/02/2018 22:50:11
Wraz z nadejściem nowego roku przyszedł czas na otwarcie kolejnego rozdziału w działalności Stowarzyszenia SIEMACHA. Tym razem kieruje ono swój wzrok na sprawy krakowskich seniorów, którzy będą mogli korzystać z bogatej oferty zajęć w ramach działania Centrum Aktywności Seniora.
Uczestnictwo w zajęciach to nie tylko szansa na poszerzenie umiejętności miękkich i nabycie bardziej specjalistycznej wiedzy, ale przede wszystkim na rozwijanie sieci kontaktów i integrację społeczną w ramach idei wolontariatu. Do podjęcia tego wyzwania zapraszamy do jednej z trzech placówek prowadzonych przez Stowarzyszenie SIEMACHA tj. do CAS Spot Nestor na ul. Ptaszyckiego 6, ul. Długą 42 i do Centrum Handlowego Bonarka.
Nowy wachlarz możliwości
Świętująca w tym roku swoje 25-lecie organizacja, której patronem jest ks. Siemaszko kojarzona do tej pory jednoznacznie z wychowywaniem dzieci i młodzieży poszerza zakres swojej działalności. Tym razem koncentruje swoją uwagę na wspieraniu rozwoju osób po 60 roku życia, które pragną znaleźć dla siebie przestrzeń do budowania nowych relacji w atmosferze sprzyjającej zarówno nabywaniu nowych umiejętności, jak i dzieleniu się posiadanymi już pasjami.
Ćwiczenia fizyczne na powietrzu, zajęcia artystyczne, kursy komputerowe, wycieczki kulturalne, zajęcia wokalne, mediacje – to tylko niektóre z propozycji, które stoją przez uczestnikami CAS SIEMACHA Spot Ptaszyckiego 6. Dla seniorów zainteresowanych zajęciami w centrum Starego Miasta proponujemy dwie inne lokalizacje
Razem możemy więcej
Bycie członkiem CAS to okazja do rozwoju osobistego, ale także budowania bardziej przyjaznej przestrzeni publicznej. Niewątpliwym atutem miejsca jest możliwość międzypokoleniowej wymiany doświadczeń między seniorami i wychowankami SIEMACHY. Wspólna przestrzeń to szansa na tworzenie niezwykłych projektów wolontaryjnych oraz podzielenie się umiejętnościami z różnych dziedzin. Walor wychowawczy tego doświadczenia może mieć nieoceniony wpływ na budowanie tożsamości młodego pokolenia.
Jak do nas trafić?
Szczegóły dotyczące możliwości udziału w zajęciach, a także aktywnego tworzenia CAS Spot Nestor najlepiej omówić na miejscu z instruktorami prowadzącymi zajęcia. SIEMACHA SPOT Nestor znajduje się w trzech lokalizacjach: ul. Ptaszyckiego 6,budynek Com-Com Zone; ul. Długa 42 oraz ul. Kamieńskiego 11, Bonarka City Center. Wystarczy pojawić się w jednej z powyższych siedzib Stowarzyszenia SIEMACHA od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 – 14:00 i wypełnić deklarację. Warto też umówić się telefonicznie pod nr 882053561 lub kontaktować się przy użyciu poczty elektronicznej, kierując pytania na senior@siemacha.org.pl. Wizyty w Stowarzyszeniu owocują natychmiastową możliwością delektowania się kawą i herbatą w miłym towarzystwie...
Projekt jest współfinansowany ze środków Miasta Krakowa.
(f)