Nowa Huta w czterech smakach
Dodane przez Administrator dnia 26/01/2018 21:49:01
Za nami pierwszy z tegorocznych biegów z tego wyjątkowego cyklu. 20 stycznia w przylasku Rusieckim, na dystansie około 10 km zmierzyli się biegacze oraz miłośnicy nordic walking. Organizatorzy już dziś zapraszają na wiosenną imprezę, która odbędzie się w Wielką Sobotę. Nowa Huta w czterech smakach to nie tylko biegi, ale również towarzyszące im akcje charytatywne.
Nowa Huta w czterech smakach to cykl biegów crossowych w czasie 4. pór roku w 4. wyjątkowych miejscach Nowej Huty. Każdy bieg to trasa około 10 km. Zawodnik, który przebiegnie 4 biegi w roku, pokonuje dystans maratonu. Cykl biegów po największej i najbardziej zielonej dzielnicy Krakowa, organizowany jest drugi rok z rzędu i z każdą kolejną edycją gromadzi coraz więcej zawodników. W tym roku, do biegaczy dołączyli entuzjaści nordic walking.
„Przełajowa trasa z mnóstwem błota i przede wszystkim w świetnym towarzystwie.” – mówi Sylwester, który zajął 3. miejsce w biegu w kategorii ogólnej. „Dzięki za zawody. Bardzo fajna impreza a poczęstunek pierwsza klasa. Do następnego!” – pisze Przemek, uczestnik zawodów. „Już nie mogę doczekać się kolejnego biegu” – dodaje Paweł.
„Bardzo cieszy nas fakt, że uczestnicy organizowanych przez nas wydarzeń są zadowoleni i też nie możemy doczekać się kolejnego biegu.” – mówi Paweł Derlatka, kierownik i główny pomysłodawca zawodów. „Zależy nam na pokazaniu wyjątkowości Nowej Huty: bogactwa terenów rekreacyjnych w naszej dzielnicy i ich potencjału treningowego. W trakcie naszych biegów chcemy integrować zawodników. Rywalizacja, choć również ważna, to sprawa drugorzędna. Szczególną uwagę zwracamy na zasady fair play i atmosferę podczas zawodów. Dla nas ważni są i Ci pierwsi, i Ci ostatni na mecie.” – dodaje.
Trasa biegu i nordic walking Nowa Huta w czterech smakach – ZIMA prowadziła między zbiornikami wodnymi Przylasku Rusieckiego. Najszybsi zawodnicy biegu pokonali trasę w 38 minut. Najszybsze zawodniczki w 45 – 47 minut. Pierwszy zawodnik nordic walking pojawił się na mecie po 1 godzinie i 5 minutach, najszybsza zawodniczka – siedem minut później.
Na mecie, na finiszujących, czekały wyjątkowe medale, które obrazują nowohuckie osiedle Na Skarpie. Medal w każdym biegu w ramach cyklu ma kształt jednego z nowohuckich osiedli. Zawodnicy, którzy biegli w zawodach w 2017 r. mają już medale w kształcie osiedli Centrum A, Centrum B, Centrum C i Centrum D. Wszystkie medale w ramach cyklu utworzą kolorową mapę Nowej Huty.
„Jak smakuje Nowa Huta? Smakuje zupą marchewkową, marchewkowym ciastem, czekoladą, rodzynkami, orzechami, gorącą herbatą i kawą. Co ważniejsze jednak – smakuje radością.” – mówi Andrzej, który towarzyszył zawodnikom nordic walking.
„Podczas cyklu Nowa Huta w czterech smakach zachęcamy do diety wegetariańskiej. Tym razem przygotowaliśmy dla zawodników zupę marchewkową i wiemy, że smakowała.” – mówi Magdalena Zyguła, Prezes Zarządu Fundacji 4 Alternatywy, Organizatora zawodów. Nowa Huta w czterech smakach to również okazja do niesienia pomocy. „Uczestnicy biegu i nordic walking przekazali łącznie kilkanaście worków odzieży sportowej dla pacjentów Domu MONAR-u w Krakowie. To ważne, ponieważ podopieczni Ośrodka wychodzą z uzależnień również dzięki treningom biegowym. Zawodnicy przynieśli także około 50 km suchej i mokrej karmy dla bezdomnych kotów i psów w ramach naszej akcji Człowiek zwierzakowi bratem. Podczas każdych kolejnych zawodów, osób przekazujących nam rzeczy dla potrzebujących jest coraz więcej. Bardzo się cieszymy i dziękujemy.” – mówi Magdalena Zyguła.
Kolejne zawody w ramach cyklu Nowa Huta w czterech smakach, tym razem wiosenne, odbędą się 31 marca 2018 r. przy Zalewie Zesławickim. Zapisy zostaną uruchomione już wkrótce.
(ał)


WYNIKI: Bieg Nowa Huta w czterech smakach - ZIMA
Podium Kobiety:
Karolina Piątek, czas 00:45:21
Iwona Flaga, czas 00:46:18
Magdalena Lorens, czas 00.47.01
Podium Mężczyźni:
Jakub Piech, czas 00:38:08
Jacek Dudek, czas 00:38:25
Sylwester Augustyński, czas 00:38:37
WYNIKI: Nordic walking Nowa Huta w czterech smakach - ZIMA
Podium Kobiety:
Dorota Rejman, czas 01:13:21
Magdalena Wąsik, czas 01:23:42
Klaudia Szkodzińska, czas 01:30:42
Podium Mężczyźni:
Jakub Deląg, czas 01:05:30
Mariusz Paździora, czas 01:15:00
Jacek Tyczewski, czas 01:17:30
Więcej informacji:
www.ultratrailmalopolska.pl
www.facebook.com/NowaHutawczterechsmakach