Pallotti FM - włącz się na Pana Boga!
Dodane przez Administrator dnia 08/12/2017 22:24:50
To wyjątkowe radio, którego posłuchać możecie za pośrednictwem Internetu ma swoją siedziba przy ul Bulwarowej. W ubiegłą niedzielę, po odprawionej w kościele Matki Bożej Pocieszenia o godz. 13.00 Mszy świętej ks. Zenon Hanas SAC uroczyście poświęcił nowe studio Pallotti FM.
Projekt to kontynuacja stworzonego w 2012 roku radia internetowego nowohuckie.PL. Pallotti FM to nowe logo, nowe studio i szerszy zakres działania. Twórcy radia chcieli pójść o krok dalej i, łącząc dwa projekty – radio i telewizję ewangelizacyjną, wyjść też poza Nową Hutę, chociaż autorzy od Huty się nie odżegnują! Podkreślają, że tutaj znajduje się główne studio i to tutaj tworzona jest znakomita większość audycji. Studio mieści się przy ul. Bulwarowej dosłownie „pod” kościołem księży pallotynów, czyli na samym końcu alei Róż.
-Pallotti.FM – to nie tylko radio, ale jest to przede wszystkim portal ewangelizacyjny. Chcemy za jego pośrednictwem w przystępny sposób głosić Dobrą Nowinę, opowiadać o życiu Kościoła i naszej polskiej tożsamości. Portal z założenia ma charakter ewangelizacyjno-edukacyjny. Podejmując wyzwania Nowej Ewangelizacji, chcemy w ten właśnie sposób formować nowe społeczeństwo i budować cywilizację miłości. Nasi słuchacze i czytelnicy będą mogli w przyszłości uczestniczyć w rekolekcjach, szkoleniach i kursach.- mówi ks. Łukasz Gołaś SAC, redaktor naczelny Pallotii FM.
W ubiegłą niedzielę otwarte i poświęcone zostało nowe studio radiowe, którego budowę udało się ukończyć, również dzięki wsparciu licznych dobroczyńców. Tego dnia każdy mógł nie tylko zwiedzić radiowe studio, ale także „przymierzyć się do mikrofonu” i sprawdzić czy jest stworzony do „bycia dziennikarzem” – choć jak podkreślił ksiądz Zenon Hanas SAC, przełożony Prowincji Chrystusa Króla, który święcił studio, to trudna i odpowiedzialna rola – Dziennikarz jest jak bramkarz, taki odźwierny – to on decyduje co puszcza na antenie. Ważne jest żeby być odpowiedzialnym za słowa, trzeba szukać tych które budują i jednoczą. To jest niezwykle ważne – powiedział tuż po poświęceniu. Wcześniej podczas homilii zaapelował pracujących w radio - Bądźcie wrażliwi na osoby, których nikt nie chce słuchać. Zapraszajcie ich do studia i dajcie możliwość powiedzenia o sobie – o ich problemach i zmartwieniach, ale także radościach i nadziejach.
Pallotti FM zdecydowanie nazwać można radiem niosącym dobre wiadomości i budującym. Radio działa w Internecie na 3 kanałach, transmituje wiele wydarzeń – głównie religijnych, ale nie tylko – z Nowej Huty, Krakowa, Polski, a w zasadzie z całego świata, ponieważ korespondenci i współpracownicy Pallotti FM nagrywali też na Sycylii, w Rzymie, a nawet w Kolumbii! Prowadzone jest wiele audycji na żywo, w tym sztandarowe „Bo na Bulwarowej” – o tematyce świecko-katolickiej, gdzie prowadzący głowią się, jak przedstawić współczesny Kościół w ciekawy i przystępny sposób. Są też audycje muzyczne – „Stereomania” i „Muzyczne podróże”, nie brakuje również oceny tego, co dzieje się w świecie w „Przeglądzie prasy”. Każdego ranka natomiast prowadzone są „Poranki”, gdzie na bieżąco prowadzący komentują to, co się dzieje aktualnie. – To co robimy przyprawia mnie o dumę i radość. Będę się chwalił – bo jest się czym chwalić - tym narzędziem, jakim jest radio, które pozwala nam robić to co Święty Wincenty Pallotti robił wiele lat temu nieść dobrą nowinę i rozkrzewiać wiarę. - powiedział podczas niedzielnej Mszy Świętej ks. Łukasz Gołaś SAC.
Twórcy radia podkreślają, że chcą formować nowe społeczeństwo na fundamencie dobrych wartości, inwestować w rozwój zarówno intelektualny, jak i duchowy – dosłownie wszędzie tam gdzie dostępny jest Internet. Dlatego też dostępna jest aplikacja, dzięki której można słuchać Pallotti FM na smartfonach. Zespół radiowy jest otwarty:
- Czekamy na nowe głosy, nowych realizatorów, nowych współtwórców radia, więc jeśli tylko podoba Wam się nasz pomysł na media w Nowej Hucie, Polsce i na świecie, gorąco zapraszamy do współpracy!
Zatem włącz się na Pana Boga! Zapraszamy na www.pallotti.pl
(ał)


Fot. Aneta Żurek