„Zielona Nowa Huta” w filmowym kadrze!
Dodane przez Administrator dnia 29/07/2017 17:51:42
Powstaje wyjątkowy film, który prezentować będzie Hutę od … zielonej strony. Główna bohaterka – nasza dzielnica – zaprezentuje się w nim m.in. poprzez zielone tereny, zielone inicjatywy, ekokulturę i ekoedukację. Film realizuje Fundusz Partnerstwa w ramach projektu „Zielona Inicjatywa” dzięki środkom z Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.
Film, którego premiera już wkrótce, skierowany jest do szerokiej publiczności - nie tylko mieszkańców Nowej Huty, ale także innych miast Polski i Europy. Jego przekaz, który zawrzeć można w słowach "Twórzmy zieloną przestrzeń i zielone miasta - wtedy nasze życie będzie zdrowsze, piękniejsze, bardziej wartościowe i z korzyścią dla przyszłych pokoleń", jest uniwersalny i aktualny w każdej szerokości geograficznej. „Zielona Nowa Huta” prezentuje wybrane miejsca i inicjatywy, które zostaną skomentowane przez ekspertów (specjalistów i praktyków). Zobaczyć będzie można m.in. społeczne ogrody, nowohuckie szlaki rowerowe, ale też obejrzeć spływ kajakowy w Nowej Hucie czy dowiedzieć się o bioróżnorodności jednego z najmniejszych krakowskich użytków ekologicznych. - Założeniem filmu jest pokazanie, że Nowa Huta jest najbardziej zieloną częścią Krakowa. Dzielnicą, która ma wielki potencjał by stać się modelowym przykładem zielonego zrównoważonego miasta. Miasta gdzie priorytetem jest dbałość o ochronę środowiska (czyste powietrze, woda, zachowanie walorów przyrodniczych), dziedzictwo kultury, zrównoważony transport, tereny zielone oraz edukację. Niezwykle ważne jest, że we współtworzenie tego miejsca, na równi z władzami zaangażowani są mieszkańcy. Nasze doświadczenie pokazuje, że tak właśnie jest tu u nas w Nowej Hucie gdzie osoby w różnym wieku angażują się w działania na rzecz swojej "małej ojczyzny” . – mówi Anna Woźniak-Lubaś z Funduszu Partnerstwa.
I o tym właśnie jest ten film. O współtworzeniu przez ludzi w różnym wieku „Zielonej Nowej Huty”, miejsca w którym żyje się naprawdę dobrze w otoczeniu pięknej przyrody. Wydaje ci się, że znasz naszą dzielnicę i jej zielone tajemnice? Myślę, że „Zielona Nowa Huta” może cię zaskoczyć! Już wkrótce premiera filmu, który będzie ogólnie dostępny w Internecie na YouTube na stronach www. organizatorów oraz partnerów i na Facebooku.