5 tydzień na Bulwar(t)cie (do 16 lipca) – Z muzyką i o muzyce
Dodane przez Administrator dnia 15/07/2017 13:31:58
Kolejny tydzień nad Zalewem będzie wyjątkowo muzyczny. Nie tylko czeka nas koncert z okazji krakowskiej Nocy Jazzu, potańcówka z Sokół Orkestar oraz koncert Klasyki na Żywo i wspólne śpiewanie, ale także dwa filmy opowiadające historie muzyków.
Muzyka, kino, teatr
Tym razem sobotni wieczór umili nam koncert w ramach krakowskiej Nocy Jazzu. Na plenerowej scenie Bulwar(t)u wystąpią Eskaubei & Tomek Nowak Quartet oraz Bzyk & Company. Start: 20.00. Dzień później, w niedzielę, kolejny koncert w ramach cyklu Klasyka na Żywo. Popołudniowy koncert młodych zdolnych - Michała Lazara i Magdy Pikuły rozpocznie się o 17.00. Tydzień nad Zalewem byłby niepełny, gdyby obył się bez copiątkowej Potańcówki Międzypokoleniowej. Tym razem będzie ona wyjątkowa, bo imprezę rozkręci nie DJ, a zespół - specjalizujący się w bałkańskich rytmach Sokół Orkestar. Wystartujemy, jak zwykle, o 20.30.
Muzycznie będzie także podczas obu cykli Kina Letniego. W czwartek, podczas filmowego cyklu Łukasza Maciejewskiego, obejrzymy film o legendarnej grupie hip-hopowej Paktofonika - „Jesteś bogiem”. Projekcję poprzedzi prelekcja. Spotkamy się o 20.00. Weekendowy cykl kina to natomiast „Sugar man” - historia muzyka, któremu wróżono wielką karierę, tyle, że… niespodziewanie zapadł się pod ziemię. „Sugar mana” zobaczymy w niedzielę o 21.30.
W tym tygodniu nie zabraknie także teatru. Na Scenie Nocy Letniej wystąpi Joanna Szczepkowska ze swoją córką, Hanną Konarowską w autorskim spektaklu „ADHD i inne cudowne zjawiska”. Przedstawienie zobaczymy w niedzielę o 20.00.
Szczypta magii, czyli warsztaty dla dorosłych
Podczas warsztatów dla dorosłych zaserwujemy trochę magii - w czwartek o 18.00 Filip Piestrzeniewicz, iluzjonista, nie tylko pokaże kilka efektownych tricków, ale też nauczy nas ich.
Innego rodzaju umiejętności nabędziemy w sobotnie południe. Artystka Alicja Patanowska poprowadzi warsztaty ceramiki, podczas których wartość artystyczna przedmiotów połączy się z ich wartością użytkową, a mimo jednego „przepisu”, każdy przedmiot będzie inny.
Bulwar(t) dzieci
W samo południe spotkamy się niedzielę na spektaklu Walnego Teatru - „Przygody kropli wody”.
Sport i jedzenie
Jak co tydzień zapraszamy na niedzielną jogę o 9.00. W każdą niedzielę lipca między 10 a 16 na Bulwar(t)cie odbywa się Piknik Krakowski, podczas którego można spróbować pyszności od lokalnych firm.
Wstęp na wszystkie imprezy wolny. Pełen program tegorocznej edycji Bulwar(t)u Sztuki na www.laznianowa.pl