„Człowiek wielkiego serca”
Dodane przez Administrator dnia 30/06/2017 18:02:50
Powstaje film dokumentalny o księdzu Józefie Kurzei pierwszym proboszczu parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego w Krakowie – Mistrzejowicach, prześladowanym przez Służbę Bezpieczeństwa PRL, Słudze Bożym Kościoła katolickiego.
Twórcy filmu poszukują osób, które na początku lat siedemdziesiątych osobiście poznały ks. Józefa Kurzeję i zgodziłby się złożyć świadectwo występując w filmie. W szczególności poszukiwane są osoby, które uczęszczały na lekcje religii do ks. Józefa Kurzei, którym Ksiądz udzielał chrztu, ślubu, które udzielały Księdzu schronienia, pomagały mu w posłudze duszpasterskiej lub uczestniczyły w 1970 w budowie tzw. „zielonej budki”, w 1973 punktu katechetycznego i kaplicy, w 1976 r. zaangażowane były w budowę kościoła, aż w końcu uczestniczyły w ceremonii pogrzebowej odprowadzając zmarłego Duszpasterza ulicami Nowej Huty na cmentarz w Grębałowie.
Film o księdzu Józefie Kurzei powstaje w reżyserii Jerzego i Krzysztofa Ridanów. Osoby, które zgodziłby się pomóc i wystąpić w filmie proszone są o bezpośredni kontakt z Krzysztofem Ridanem (tel. 506 140 226) lub za pośrednictwem parafii w Mistrzejowicach.
(jr)