Prace potrwają do 2019 roku – Rozpoczyna się przebudowa ul. Igołomskiej
Dodane przez Administrator dnia 04/05/2017 15:30:22
Wiele się dzieje na rogatkach Mogiły. Trwają intensywne prace przy S-7. W ostatnim czasie jadący w stronę Warszawy – pod Kopcem Wandy mogą już wjechać w przebudowany fragment ulicy Ujastek Mogilski. Także wracający w stronę Niepołomic także nie muszą już robić nawrotki na ul. Ptaszyckiego. Na razie ruch w obu kierunkach odbywa się po jednej jezdni. Wjeżdżający i zjeżdżający pod Kopcem Wandy w Igołomską mają pierwszeństwo. W tym miejscu jednak roboty drogowe trwają i sytuacja jest dynamiczna wiec należy zwracać uwagę na oznaczenia.
Na dodatek już na dniach rozpocznie się inna długo oczekiwana inwestycja. Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu przekazuje plac budowy największej inwestycji drogowej w Krakowie, realizowanej w tym roku – przebudowy ul. Igolomskiej.
Chodzi o drugi etap przebudowy ul. Igołomskiej, który obejmie aż 7,5 kilometrowy odcinek tej uczęszczanej arterii: od skrzyżowania z ul. Giedroycia do skrzyżowania ul. Brzeskiej.
Przewidziano rozbudowę jezdni do dwóch pasów w każdym z kierunków, budowę chodników, ścieżki rowerowej i kładek ponad jezdnią. Będą zatoki i przystanki autobusowe i przebudowane będą odcinki torów tramwajowych.
- W pierwszym tygodniu maja wykonawca przebudowy, firma ZUE powinna rozpocząć prace. Na razie wykonawcy ustalają dokładny harmonogram robót i kształt zmian w organizacji ruchu na placu budowy. Wiele wskazuje na to, że prace uda się tak zorganizować, by utrzymać ruch samochodowy w ciągu ulicy. Zapewne w niektórych miejscach ruch będzie odbywał się wahadłowo, ale na razie nie możemy przekazać informacji o organizacji ruchu, bo jeszcze jej nie otrzymaliśmy od wykonawcy – mówi Michał Pyclik z ZIKiT
Koszt przebudowy ulicy Igołomskiej wyniesie 145 mln zł. Prace budowlane potrwają 2,5 roku. (l)


Kierowcy jadący od Niepołomic mogą już skręcić z Igołomskiej w Ujastek Mogilski.
Uczęszczana Igołomska w deszczu – skrzyżowanie z ulica Giedrojcia.