Bieg Nowa Huta w czterech smakach – WIOSNA
Dodane przez Administrator dnia 14/04/2017 21:11:12
Nowa Huta w czterech smakach to cykl 4. biegów, w czasie 4. pór roku w 4. różnych zakątkach Nowej Huty. Cykl obejmuje biegi crossowe, każdy z dystansem przekraczającym 10 kilometrów. Zawodnik, który weźmie udział w czterech biegach pokona dystans maratonu. To jednak nie tylko bieg, ale również wyjątkowa akcja charytatywna.
W niedzielę 2 kwietnia, odbył się drugi bieg w ramach cyklu – wiosenny, na terenie Przylasku Rusieckiego. „Super bieg w rewelacyjnej scenerii, czułem się jakbym biegał po afrykańskiej sawannie!” – mówi Tomasz Piwowarczyk, uczestnik biegu. Trasa wiodła pomiędzy jeziorami, przez łąki i wałami przeciwpowodziowymi. Jeziora w Przylasku Rusieckim to 14 zbiorników wodnych powstałych w starym zakolu Wisły, w miejscach, w których wydobywano żwir na budowę Huty im. Lenina. „Teraz to bardzo malowniczy teren. Organizując bieg w tym miejscu chcieliśmy pokazać jego urok zawodnikom” – mówi Paweł Derlatka, kierownik biegu.
Każdy zawodnik, który ukończył bieg otrzymał wyjątkowy medal w kształcie nowohuckiego osiedla Centrum B. Medal w każdym biegu w ramach cyklu będzie obrazował inne nowohuckie osiedle a wszystkie utworzą kolorową mapę Nowej Huty (medal jest jednocześnie magnesem). Najszybsi zawodnicy pokonali trasę biegu w 45 minut – przy pięknej pogodzie: w czasie zawodów temperatura przekraczała 20 stopni Celsjusza!
Nowa Huta w czterech smakach – WIOSNA to poznawanie mniej znanych zakątków Nowej Huty w biegu, ale także możliwość pomagania. W czasie wydarzenia trwały dwie zbiórki – dla pacjentów Ośrodka Leczenia, Terapii i Rehabilitacji Uzależnień Dom MONAR-u i dla bezdomnych zwierzaków.
„Zebraliśmy kilkadziesiąt kilogramów suchej i mokrej karmy dla bezdomnych psów i kotów, ręczniki, koce i smakołyki, i bardzo dużo ryżu. Wszystkie rzeczy przekazaliśmy dla zwierzaków pod opieką Fundacji Człowiek dla Zwierząt. Zebraliśmy również ponad 200 koszulek biegowych, kilka par butów do biegania i biegowych gadżetów. Prosiliśmy zawodników, żeby nic nie kupowali – każdy z nas ma w domu rzeczy, których nie używa a którymi może się podzielić. Dziękujemy wszystkim, którzy tak aktywnie zaangażowali się w zbiórki i podzielili się swoimi rzeczami.” – podkreśla Magdalena Zyguła z Fundacji 4 Alternatywy, organizatora cyklu biegów Nowa Huta w czterech smakach.
W czasie wydarzenia, o dzieciaki, które przyszły kibicować swoim rodzicom zadbał Ośrodek im. C.K. Norwida w Krakowie, organizując warsztaty rodzinne.
Kolejny bieg w ramach cyklu Nowa Huta w czterech smakach – LATO już 10 czerwca. Trasa została wyznaczona przy Łąkach Nowohuckich. Więcej informacji i pełna relacja zdjęciowa: www.facebook.pl/NowaHutawczterechsmakach / www.ultratrailmalopolska.pl. Projekt współfinansowany ze środków Gminy Miejskiej Kraków.
(ał)