NOWOHUCKA WIOSNA MUZYCZNA
Dodane przez Administrator dnia 18/05/2006 15:24:30
Trwa „Nowohucka Wiosna Muzyczna”. W tym roku wyjątkowo interesująca i bogata w swojej ofercie. W niedzielę 14 maja, w klasztorze Ojców Cystersów w Mogile odbył się koncert zatytułowany „Muzyka młodych”. Wystąpili: zespół „Promyki Krakowa” prowadzony przez Romę Krzemień i Orkiestra Dęta Zespołu Szkół Muzycznych im. M. Karłowicza pod dyrekcją Marka Seyfrieda. W programie znalazły się m. in. utwory W. Kilara, F. Chopina, G. Verdiego i W. A. Mozarta. A przed nami kolejny tydzień muzycznych spotkań.

Rozszerzona zawartość newsa
Już w piątek 19 maja o godz. 18.00 w MDK im. Janusza Korczaka na os. Kalinowym18 odbędzie się spotkanie z red. Jerzym Skarżyńskim z Radia Kraków Małopolska w ramach cyklu „Niezapomniane w historii rocka – John Lennon-Imagine-The film”. Wstęp wolny. W sobotę 20 maja odbędzie się kilka imprez muzycznych. I tak: o godz. 16.00 w sali koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych im. Karłowicza na os. Centrum E będzie można posłuchać muzyki z filmów i musicali w aranżacji Tomasza Chmiela (m in. „Upiór w operze” i „Skrzypek na dachu”). Wystąpią: Anna Lichorowicz (sopran), Anna Krawczyk (sopran), Renata Pawlik (sopran), Adrianna Bujak (sopran), Matylda Staśto (alt), Grzegorz Skupień (tenor), Jan Szlachta (baryton), Andrzej Biegun (baryton) oraz Chór i Orkiestra ZPS Muz. im. Karłowicza, „Krakowska Młoda Filharmonia”. Chór przygotował Rafał Marchewczyk, a przy fortepianie zasiądzie Tomasz Chmiel. On także wystąpi w charakterze dyrygenta. Tego samego dnia w godz. 12.00-16.30 w Sali Tańca Ośrodka Kultury im. Norwida na os. Górali 4 odbędą się warsztaty tanga argentyńskiego. Wstęp na warsztaty za biletami, o szczegółach piszemy obok. I jeszcze jedna impreza tego same dnia. O godz. 20.00 w Sali Tańca rozpocznie się koncert Jerzego M. Bożyka „Tanga świata” oraz specjalna milonga z pokazem tańca. Na ten koncert wstęp jest wolny.
W niedzielę 21 maja o godz. 12.00 w Ogrodzie Botanicznym przy ul. Kopernika 27 rozpocznie się „Poranek jazzowy z zespołem „Perła” Big Band z MDK im. J. Korczaka. Wstęp jest płatny – obowiązuje bilet wstępu do ogrodu. Natomiast o godz. 19.00 w Teatrze Łaźnia Nowa na os. Szkolnym 25 Nowohucka Scena Muzyczna „Zgniatacz Dźwięków” zaprasza na prezentację zespołów: „Sex Elewator Music”, „dr Zoydbergh” i „Zgniatacze Dźwięków”. Obowiązują bilety do nabycia w kasie Teatru Łaźnia Nowa.
W poniedziałek 22 maja o godz. 18.30 w Teatrze Ludowym rozpocznie się 101. Galicyjski Wieczór z Piosenką. Gośćmi specjalnymi będą: Andrzej Sikorowski i Maja Sikorowska z zespołem. Wieczór poprowadzi Lidia Jazgar. Wstęp: bilety i zaproszenia.
Na dwa ostatnie w nadchodzącym tygodniu spotkania wstęp będzie wolny. We wtorek 23 maja o godz. 18.00 w kościele św. Bartłomieja w Mogile rozpocznie się koncert muzyki kameralnej. Wystąpią: Mikołaj Pęcherski (wiolonczela – klasa prof. Zdzisława Łapińskiego, Elżbieta Bień (fortepian), „Żacy Krakowscy” – zespół prowadzony przez Barbarę Siklucką oraz zespoły kameralne prowadzone przez Antoniego Markowskiego. W programie utwory A. Vivaldiego, J. Haydna, W. A. Mozarta i S. Moniuszki. W czwartek 25 maja o godz. 17.00 MDK im. J.Korczaka, os. Kalinowe 18, zaprasza na koncert zespołu „Just Covered”, w trakcie którego będziemy mogli posłuchać przebojów z dawnych lat w nowoczesnej aranżacji. Koncert nosi tytuł: „Tyle słońca w całym mieście…”.
(f)