29 kwietnia br. odbył się dziewiąty już koncert z cyklu „Nowa Huta. Dlaczego nie?!” KONCERT PRZED FORTEM
Dodane przez Administrator dnia 05/05/2006 18:40:29
W sobotę 29 kwietnia br. Porozumienie Dzielnic Nowohuckich zaprosiło mieszkańców Nowej Huty i starego Krakowa do Fortu 49 Krzeslawice. To tam właśnie, w pięknej scenerii odrestaurowanego austriackiego fortu z lat 1881-1886 odbył się dziewiąty już koncert z cyklu: „Nowa Huta. Dlaczego nie?!”. Gwiazdą wieczoru był Mieczysław Szcześniak, który na scenie pojawił się wraz ze swoim zespołem. Wystąpiła też, prowadząca koncert, Lidia Jazgar z zespołem „Galicja”. Szkoda tylko, że nie dopisała pogoda. Zimno i deszcz sprawiły, że koncert zgromadził mniejszą widownię niż zazwyczaj. Ale ci, którzy zdecydowali się przyjść, nie żałowali. Zarówno Szcześniak jak i Lidia Jazgar z „Galicją” dali z siebie wszystko.
Więcej zdjęć w galerii.
Rozszerzona zawartość newsa
Organizowane przez Porozumienie Dzielnic Nowohuckich i Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta koncerty cieszą się ogromną popularnością. Cykl zyskał uznanie jurorów Radia Kraków, oceniających najlepsze przedsięwzięcia kulturalne w Małopolsce, które nowohuckim koncertom przyznało tytuł „Strefy bez plastiku”. – Cieszę się, że koncerty tak dobrze przyjęły się w Nowej Hucie. Że przyczyniły się do przełamania stereotypu tej części Krakowa jako kulturalnej pustyni. A samym mieszkańcom nowohuckich dzielnic dały możliwość spotkania się z najlepszymi polskimi muzykami. Przypomnę, że koncertowali u nas m. in. Edyta Geppert, Stanisław Soyka czy takie zespoły jak „Raz Dwa Trzy” oraz „Voo Voo” – powiedział nam koordynator cyklu poseł Ireneusz Raś.
Po zakończeniu koncertu przeprowadzona została kwesta na rzecz Hospicjum św. Łazarza w Nowej Hucie. Gościem honorowym sobotniego spotkania był ks. kard. Franciszek Macharski. Patronat medialny nad imprezą objęli: Telewizja Polska Kraków, Radio Kraków Małopolska, Dziennik Polski i Głos-Tygodnik Nowohucki.
(f)