[2018.10.19] 3-CI, NA 15-TEJ, W 7-MYM
Dodane przez Administrator dnia 21/10/2018 20:31:45
Tytuł tego felietonu wygląda jak rebus. Zatem postaram się go rozszyfrować. Chodzi o wybory samorządowe, które odbywają się w najbliższą niedzielę. Faktem jest, że biorę w nich czynny udział kandydując do Rady Miasta Krakowa i chciałbym osiągnąć jak najlepszy rezultat. Moje plakaty i materiały wyborcze zostały skierowane do potencjalnych wyborców, ale otrzymuję od nich liczne zapytania jak głosować na mnie i w ogóle wykonać prawidłowo obywatelski obowiązek.
Cyfra 3 oznacza, że znajduję się na swojej liście wyborczej na pozycji trzeciej. Ta lista wyborcza będzie umieszczona na dużej „płachcie” mieszczącej wszystkie listy zgłoszone do tych wyborów. Mój Komitet Wyborczy to Komitet Wyborczy Wyborców Jacka Majchrowskiego Obywatelski Kraków i posiada on wylosowany numer 15, stąd określenie na 15-tej liście. Trzeba szukać na tej płachcie właśnie listy 15 KWW Jacka Majchrowskiego i na tej liście w pozycji 3 przy moim nazwisku postawić znak „X”. Tu uwaga, zmieniona ordynacja wyborcza pozwala na postawienie znaku z dwóch przecinających się linii, a zatem może to być także krzyżyk „+”, ale ważne jest, aby linie się przecinały. Tzw. odfajkowanie np. postawienie „V” spowoduje, że głos będzie nieważny.
Wreszcie rozszyfrowuję cyfrę 7. Otóż jest to numer Okręgu Wyborczego. W Krakowie mamy siedem okręgów wyborczych. Z tego dwa znajdują się na terenie dawnej dużej Nowej Huty. Okręg 6 obejmuje Dzielnice XIV „Czyżyny”, XV „Mistrzejowice” i XVII „Wzgórza Krzesławickie”. Ja startuję w Okręgu 7, który obejmuje Dzielnice XVI „Bieńczyce” i XVIII „Nowa Huta”. Zatem tylko w tej części Krakowa mogę liczyć na Państwa głosy.
A jest to bardzo mi bliska „Mała Ojczyzna”. Tutaj zamieszkałem jako młody człowiek w os. Niepodległości w tzw. „puchatku” nr 10, nieopodal Ronda Kocmyrzowskiego (pozdrawiam sąsiadów). Tutaj urodził się mój syn w Szpitalu Żeromskiego. Tutaj byłem nauczycielem w kilku placówkach oświatowych. Jestem nauczycielem mianowanym prawa i uczyłem w III LO im. Jana Kochanowskiego (os. Wysokie) i mieszczącym się tam kiedyś Średnim Studium Zawodowym o kierunku społeczno-prawnym i podobnym Studium w XI LO (os. Kolorowe). Uczyłem w Policealnej Szkole Pracowników Służb Społecznych im. Brata Alberta w os. Stalowym i ostatnio w Centrum Edukacyjnym Województwa Małopolskiego w os. Teatralnym. Pozdrawiam wszystkich moich wychowanków i absolwentów tych szkół, a także całą brać nauczycielską. Tutaj pracowałem i pracuję, najpierw w „Głosie Nowej Huty”, a obecnie w „Głosie Tygodniku Nowohuckim” od ponad 30 lat, siedziba redakcji mieściła się w budynku S „Pałacu Dożów”, a obecnie w Nowohuckim Centrum Kultury. W „Głosie” od lat piszę felieton „Sprawy duże i małe”, prowadzę stałe rubryki „Prawnik Radzi”, „Notowania cenowe” i zajmuję się tematyką związaną z funkcjonowaniem wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych. Staram się z szacunkiem pisać o seniorach, kombatantach i budowniczych Nowej Huty, zabiegając o rozwiązywanie ich problemów. Kłaniam się moim drogim Czytelnikom i liczę na Wasz głos w tych wyborach. Zapewniam, że Go nie zmarnuję i będę chciał w najbliższej kadencji samorządowej nie tylko podjąć sprawy Was nurtujące, ale je rozwiązywać zgodnie z oczekiwaniami.
SŁAWOMIR PIETRZYK