[2018.02.23] Koniec państwa teoretycznego
Dodane przez Administrator dnia 23/02/2018 22:55:21
Dlaczego tak mizernie wygląda społeczne poparcie dla tzw. totalnej opozycji? Po pierwsze, dlatego że jej przedstawiciele nie mają żadnego pomysłu na lepszą Polskę (bo najlepiej, żeby było tak, jak było). A po drugie dlatego, że coraz częściej po prostu się ośmieszają – jak Władysław Frasyniuk chociażby. Zdziwiony, że po dwukrotnym, ostentacyjnym zignorowaniu wezwania do stawienia się w prokuraturze został wreszcie do prokuratury doprowadzony przez policjantów.
Każdy, w miarę przytomny Polak zapyta: no i co w tym niezwykłego? Jeśli ktoś ignoruje prawomocne wezwania, to zostaje doprowadzony. Tak myśli przygniatająca większość naszego społeczeństwa. To wydaje się oczywiste. Okazuje się jednak, że nie dla wszystkich. Nie jest to oczywiste dla tych, którzy nadal nie mogą uwierzyć w to, że skończyły się czasy, w których wobec prawa byli równi i równiejsi.
Dzisiaj już mało kto wierzy, że obecne władze: prezydent, parlament i rząd ograniczają wolność i demokrację w naszym kraju. Bo każdy, kto bez uprzedzeń patrzy na otaczającą go rzeczywistość widzi, że tak nie jest. A to, że niektórzy obawiają się niezapowiedzianej wizyty agentów CBA, to już inny problem. Jak powiedział jeden z polityków: dla nich byłoby najlepiej, gdyby nie czekali na wizytę funkcjonariuszy, ale do organów ścigania zgłosili się sami.
To prawda. Wtedy by mogli liczyć na nadzwyczajne złagodzenie kary.
Jan L. FRANCZYK