[2012.10.11] VI MISTRZOSTWA POLSKI „ROBINSONA”
Dodane przez Administrator dnia 11/10/2012 19:53:07
W ostatnią sobotę i niedzielę (6 i 7 października) nad nowohuckim zalewem przy ul. Bulwarowej odbył się finał mistrzostw polski w wędkarstwie spławikowym „Van Den Eynde Robinson Cup 2012”. Zawody „Robinsona”, znanego producenta sprzętu wędkarskiego, odbywają się od sześciu lat. Tegoroczne, po raz pierwszy, odbyły się w Nowej Hucie. W sobotę pogoda dopisała. Wiał lekki wiatr, ale było ciepło i słonecznie. Niestety, z soboty na niedzielę pogoda się załamała i drugi dzień zawodów przebiegał w chłodzie i deszczu. Odbiło się to na ilości złowionych ryb. O ile w sobotę złowiono łącznie 222 kilogramy, o tyle w niedzielę – 148 kilogramów. Jak widać pogoda wpływa na żerowanie, ale mistrzowie nawet przy mniej korzystnej pogodzie także osiągają niezłe wyniki (a tak na marginesie, w czasie zawodów został złowiony tylko jeden węgorz – i to właśnie w niedzielę).
W zawodach wzięło udział 55 wędkarzy z całej Polski. W sobotę łowiono leszcze, płocie, okonie, karasie i jazgarze. W niedzielę królowały leszcze, płocie, okonie, jazgarze i sandacze. Złowiono również wspomnianego węgorza. W trakcie obu dni złowiono w sumie 370 kilogramów ryb. Średnia na jednego zawodnika wynosiła 6,8 kilograma. Zwycięzcą zawodów został Sławomir Hibszer, II miejsce zajął Arkadiusz Pawlak, a miejsce III – Dariusz Migdalski. Najlepszym zawodnikiem z Krakowa okazała się kobieta. Wysokie, szóste miejsce zajęła Magdalena Idziak, członki Koła PZW Stare Miasto.
Zawody były swoistą atrakcją dla przypadkowych spacerowiczów. Mogli zobaczyć sprzęt wędkarski jakiego używają prawdziwi wyczynowcy. A było na co popatrzeć…