Nawigacja
· Strona główna
· Nowohuckie Linki
· Fotohistorie
· Szukaj
· Dzielnice
· NH - Miejsce dobre do życia
W Głosie
 Felietony
 Miss Nowej Huty -
XXI edycja

 Nowohucianie
 Humor
 Prawnik radzi
Ostatnie artykuły
· [2024.03.22] Wiosenn...
· [2024.03.22] W Unii ...
· Na niedzielę 24 marc...
· [2024.03.22] Koalicj...
· [2024.03.15] Drożej ...
Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
· Na sprzedaż działka ...
· Akcja poboru krwi
· Krótkie włosy - piel...
· Sekcja rekreacyjna G...
· TBS w nowej hucie?
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum
Wejdź na stronę razemwdialogu.pl i wypełnij ankietę ze swoją propozycją – 70 ULIC NA 70.LECIE NOWEJ HUTY
To już 70. urodziny Nowej Huty – przyłącz się i wskaż ulice do naprawy! Za kilkanaście dni, a dokładnie 24 lutego 2019 roku Nowa Huta będzie obchodzić 70. urodziny. Z tej okazji w ciągu roku odbywać się będą różne wydarzenia kulturalne. Miasto proponuje, aby pozostawić trwały ślad po tym jubileuszu i przedstawia m.in. program modernizacji 70 ulic.
Swoje propozycje mogą zgłaszać mieszkańcy za pośrednictwem strony razemwdialogu.pl. Na każdej wytypowanej ulicy realizowany będzie różny zakres prac, może to być klasyczny remont, budowa chodnika, czy po prostu jej upiększenie przez montaż ławek lub obsadzenie roślinami ozdobnymi. Do realizacji tego zadania zostaną zaangażowani mieszkańcy. W tym celu na stronie internetowej razemwdialogu.pl uruchomiona została ankieta, za pośrednictwem której krakowianie mogą zgłaszać ulice, które ich zdaniem powinny zostać ujęte w programie. Mieszkańcy mogą podać zakres prac oraz konkretny odcinek ulicy. Szczególnie ważne będzie uzasadnienie, dlaczego to właśnie ta konkretna ulica zasługuje na modernizację. Wszystkie propozycje zostaną zweryfikowane pod kątem możliwości ich realizacji oraz kosztów. Nowa Huta skrywa historię Polski drugiej połowy XX wieku. W 1949 roku we wsi Mogiła rozpoczęto budowę miasta od podstaw. Miała to być przestrzeń dla osób pracujących w Kombinacie Metalurgicznym. Dwa lata później obszar ten włączono do Krakowa i tak utworzono nową dzielnicę Nową Hutę, którą w latach 90. podzielono na 5 dzielnic. Pierwszy blok wraz z ulicą powstał przy osiedlu Wandy 14. Z kolei ulica Bieńczycka była tą, która łączyła Kombinat Metalurgiczny z Krakowem. W kolejnych latach przybywały kolejne arterie: al. Solidarności (dawniej Lenina), al. Jana Pawła II (dawniej Planu 6-letniego), al. Andersa (dawniej Rewolucji Październikowej). Powstał Plac Centralny (dawniej Stalina). Pierwsze krakowskie drogi dla rowerów to też Nowa Huta, pojawiły się w latach 50., przy al. Pokoju oraz na al. Andersa. (mp)
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
 
Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)
Prezentowane na stronie internetowej informacje stanowią tylko część materiałów, które w całości znaleźć można w wersji drukowanej "Głosu - Tygodnika Nowohuckiego".
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Reklama


Wygenerowano w sekund: 0.05 27,212,775 unikalnych wizyt