Nawigacja
· Strona główna
· Nowohuckie Linki
· Fotohistorie
· Szukaj
· Dzielnice
· NH - Miejsce dobre do życia
W Głosie
 Felietony
 Miss Nowej Huty -
XXI edycja

 Nowohucianie
 Humor
 Prawnik radzi
Ostatnie artykuły
· [2024.03.29] Na ryby...
· [2024.03.29] Świętuj...
· Na niedzielę 31 marc...
· [2024.03.29] Świątec...
· [2024.03.22] Wiosenn...
Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
· Na sprzedaż działka ...
· Akcja poboru krwi
· Krótkie włosy - piel...
· Sekcja rekreacyjna G...
· TBS w nowej hucie?
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum
Eko energia dla Krakowa już wkrótce!
Budowa Zakładu Termicznego Przekształcania Odpadów w Krakowie idzie pełną parą. Z końcem 2015 roku planowane jest zakończenie inwestycji, dzięki której Kraków zyska nową jakość w zakresie gospodarowania odpadami.


Obiekt powstający przy ul. Giedroycia w Nowej Hucie z każdym dniem wygląda bardziej okazale. Mieszkańcy Krakowa mogą już dostrzec wyraźne kontury budynku, który swoim kształtem zaczyna przypominać charakterystyczny projekt architektoniczny ZTPO. Krakowska inwestycja zgodnie z założeniami będzie miała za zadanie utylizować rocznie ok. 220 tys. ton odpadów z terenu miasta. Zakład będzie spełniał wymagania BAT (ang. Best Available Techniques - najlepszych dostępnych technik), gwarantując zachowanie najwyższych standardów ochrony środowiska. ZTPO będzie bezpiecznym dla środowiska i ludzi obiektem podlegającym ciągłemu monitoringowi. Dzięki temu możliwe będzie spełnienie najbardziej rygorystycznych norm. Uruchomienie inwestycji niesie również inne korzyści dla mieszkańców. Zastosowana w ZTPO instalacja zapewni odzysk energii zawartej w odpadach, co pozwoli na produkcję energii cieplnej i elektrycznej w kogeneracji. Pozwoli to miastu uzyskać nowe źródło energii, które zwiększy jego bezpieczeństwo energetyczne.
Zakład powstający w ramach projektu „Program gospodarki odpadami komunalnymi w Krakowie" to obecnie kluczowe przedsięwzięcie Krakowa, które przyczyni się do zmiany sposobu gospodarowania odpadami, przybliżając nas do nowoczesnych wzorców stosowanych w innych krajach unijnych.

Całkowity koszt realizacji projektu wynosi ok. 673 mln zł netto, z czego unijne dofinansowanie w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko stanowi ok. 372 mln zł. Inwestorem Projektu jest Krakowski Holding Komunalny S.A. w Krakowie, zaś generalnym wykonawcą południowokoreańska firma POSCO Engineering & Construction Co.


Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach programu Infrastruktura i Środowisko

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
 
Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)
Prezentowane na stronie internetowej informacje stanowią tylko część materiałów, które w całości znaleźć można w wersji drukowanej "Głosu - Tygodnika Nowohuckiego".
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Reklama


Wygenerowano w sekund: 0.07 27,221,142 unikalnych wizyt